Trwa ładowanie...
d1nf0mf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Chiny nie przerwą poszukiwań malezyjskiego samolotu

Dwanaście miesięcy poszukiwań nie przyniosło żadnych rezultatów. Wciąż nie znaleziono żadnego śladu boeinga linii Malaysia Airlines, który rok temu zaginął w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu. Na jego pokładzie znajdowało się 239 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny nie przerwą poszukiwań malezyjskiego samolotu
(AFP, Fot: Kenzo Tribouillard)
d1nf0mf

- Chiny nie przerwą poszukiwań zaginionego przed rokiem bez śladu samolotu pasażerskiego linii Malaysia Airlines - zadeklarował w Pekinie szef chińskiej dyplomacji Wang Yi.

- Poszukiwania MH370 będą kontynuowane - powiedział Wang Yi podczas spotkania z dziennikarzami w kuluarach dorocznej sesji parlamentu ChRL, Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines, na pokładzie którego było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin, zaginął 8 marca 2014 roku, podczas lotu ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, do Pekinu. Zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że samolot zmienił kurs i leciał na południe.

d1nf0mf

Linie Malaysia Airlines potwierdzają, że wieża kontroli lotów Subang straciła kontakt z rejsem 370 o 2.40 rano - mówił podczas pierwszej konferencji prasowej szef malezyjskich linii Ahmad Jauhari. Poszukiwania skupiły się wówczas na trasie przelotu maszyny, do momentu kiedy dzięki wojskowym radarom udało się stwierdzić, że tuż po ostatnim kontakcie z wieżą samolot całkowicie zmienił kurs. - Z wielkim żalem muszę poinformować na podstawie nowych danych, że rejs MH370 zakończył lot w Oceanie Indyjskim - mówił 24 marca premier Malezji Najib Razak.

Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. Dotychczasowe, w ostatnich miesiącach przede wszystkim podmorskie poszukiwania nie dały jednak żadnego rezultatu.

Od tamtego czasu nie natrafiono jednak na żaden ślad maszyny, ani też nie ustalono przyczyn jej zaginięcia. Bezsprzecznym pozostaje fakt, że w kabinie pilotów celowo wyłączono urządzenie do monitorowania trasy lotu

Premier Malezji Mohamed Najib bin Abdul Razak powiedział w niedzielę, że ma nadzieję na odnalezienie samolotu. Zapowiedział, że jego kraj będzie nadal zaangażowany w poszukiwania.

Wicepremier Australii stwierdził niedawno, że poszukiwania malezyjskiej maszyny nie mogą trwać wiecznie. W przyszłym tygodniu przedstawiciele władz Australii, Malezji i Chin spotkają się by przedyskutować dalsze działania, jakie należy podjąć w poszukiwaniach.

d1nf0mf

Podziel się opinią

Share

d1nf0mf

d1nf0mf
Więcej tematów