Trwa ładowanie...
d4fq501
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Chiny: 27 ofiar śmiertelnych grupy nożowników na stacji kolejowej

Co najmniej 27 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w ataku grupy nożowników na stacji kolejowej w mieście Kunming w prowincji Yunnan, w południowo zachodnich Chinach - poinformowała Xinhua. Według agencji to najkrwawszy atak w ostatnich latach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny: 27 ofiar śmiertelnych grupy nożowników na stacji kolejowej
(AFP, Fot: Ed Jones)
d4fq501

Państwowa telewizja chińska zakomunikowała na swym oficjalnym mikroblogu, że napaść jest uznawana za "brutalny atak terrorystyczny". Nie przekazano szczegółowych informacji na temat ataku ani osób odpowiedzialnych za jego przeprowadzenie.

Według lokalnych mediów mężczyźni, którzy dokonali ataku, byli ubrani w mundury; w czasie interwencji policyjnej słychać było strzały z broni palnej.

Agencje przypominają, że w Chinach dochodziło w przeszłości do serii ataków z użyciem noży, których sprawcami byli frustraci tłumaczący się problemami i poczuciem społecznej marginalizacji.

d4fq501

Podziel się opinią

Share

d4fq501

d4fq501
Więcej tematów