Trwa ładowanie...

Chiński Nowy Rok. Kolejny zwierzęcy patron przejmuje prym

25 stycznia Chińczycy świętują nadejście nowego roku. W zapomnienie odchodzi rok świni, a rozpoczyna się rok szczura. Co przyniesie ta zmiana? Jak wyglądają obchody tego święta?

Share
Chiński Nowy Rok. Kolejny zwierzęcy patron przejmuje prymŹródło: Pixabay.com
d2npu0x

Chiński nowy rok to dla Chińczyków jedno z najważniejszych świąt. Z tej okazji otrzymują 3 dni wolne od pracy. W tym okresie wiele osób wraca w rodzinne strony. W tym roku będzie to jednak utrudnione ze względu na koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo.

Chiński nowy rok to również wydarzenie kulturowe. W całym kraju odbywają się specjalne spektakle, pokazy, występy i koncerty. Nie brakuje również spektakularnych pokazów fajerwerków.

Chiński nowy rok. Wkraczamy w rok szczura

Chiński nowy rok odbywa się w cyklu 12-letnim. Zamiast kolejnych lat, zmieniają się zwierzęcy patroni. Jest ich dwunastu, a każdy odpowiada chińskiemu zodiakowi. Możemy mieć zatem rok szczura, bawoła, tygrysa, królika, smoka, węża, konia, kozy/owcy, małpy, koguta, psa lub świni.

d2npu0x

Na znakach zodiaku jednak nie koniec. Każdemu z patronów towarzyszyć będzie jeden z pięciu żywiołów: metal, woda, drewno, ogień i ziemia.

25 stycznia w Chinach rozpocznie się rok szczura, którego żywiołem będzie metal.

Horoskop na chiński nowy rok. Co nas czeka w rok szczura?

Rok szczura będzie sprzyjał wszystkim pracowitym, ale także sprytnym i inteligentnym osobom. Ważna będzie umiejętność prowadzenia obserwacji i analizowania.

d2npu0x

Nowy rok chiński będzie wymagał podejmowania wielu decyzji. Warto jednak uważać i przemyśleć każde działanie. Rok szczura rozpoczyna 12-letni cykl, dlatego decyzje, które teraz podejmiesz, będą miały znaczenie w kolejnych latach.

Rok szczura będzie również rokiem zazdrości. Wiele osób będzie pożądało sukcesu innych. Lepiej unikać zazdrośników, ponieważ mogą one wprowadzić sporo niepotrzebnego zamieszania do twojego życia.

d2npu0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2npu0x
d2npu0x
Więcej tematów