Trwa ładowanie...
ycipk-ww7xc7
ycipk-ww7xc7
moskal

"Chicago Sun Times" o prezesie Moskalu

Edward Moskal
Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal w niedzielnym wydaniu dziennika Chicago Sun Times powiedział m.in., że nie ustąpi szybko ze stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-ww7xc7

Nie wstrzymujcie oddechu. Im więcej presji się na mnie wywiera, abym zrezygnował, tym mniej jest prawdopodobne, że to zrobię - cytuje dziennik prezesa KPA. Wybory w polonijnej organizacji odbędą się na jesieni.

Autorka artykułu przypomina głośne kontrowersje wokół Moskala, głównie jego wypowiedzi antysemickie - jak niedawny atak na żydowsko-amerykańskiego kandydata do Kongresu w Chicago - krytykę rządu RP za rzekome nadmierne ustępowanie środowiskom żydowskim i bezpodstawne oskarżenie Jana Nowaka-Jeziorańskiego o współpracę z hitlerowcami.

Zapytany o swoje wystąpienie na temat Żydów, Moskal zaprzeczył, jakoby był antysemitą, i powiedział: Nie chcę się gniewać na moich żydowskich przyjaciół. Skąd bym brał moje świńskie magazyny i zdjęcia?.

ycipk-ww7xc7

Chicagowska gazety przypomina, że prezes KPA nie jest wpuszczany do Białego Domu i że doprowadził do podziałów w KPA, z kierownictwa którego na znak protestu wycofało się kilku prominentnych działaczy. Przytacza też wypowiedzi znanych działaczy polonijnych, którzy domagają się jego ustąpienia.

"Chicago Sun Times" pisze, że prezes i jego organizacja mają pewne ważne osiągnięcia, jak pomoc Polonii w przyjęciu Polski do NATO, i zwraca uwagę, że swoje antysemickie wypowiedzi Moskal motywuje chęcią obrony dobrego imienia Polaków. Podkreśla jednak, że w wyniku kontrowersji Moskal jest coraz bardziej izolowany i sfera jego politycznych wpływów zmalała. (mag)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ww7xc7

ycipk-ww7xc7
ycipk-ww7xc7