Trwa ładowanie...

Chcieli wyłudzić metodą "na wnuczka" 35 tys. zł - zostali zatrzymani

Działający w zespole 17-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna próbowali wyłudzić 35 tys. zł metodą na "wnuczka". 75-latka jednak przechytrzyła złodziei i wezwała policję.

Share
Chcieli wyłudzić metodą "na wnuczka" 35 tys. zł - zostali zatrzymani
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d9xtl6e

W godzinach popołudniowych zadzwonił telefon 75-latki. Podający się za jej kuzyna mężczyzna poprosił o pożyczkę w wysokości 35 tys. zł. Starsza pani zgodziła się na przekazanie pieniędzy, jednak zorientowała się, że to podstęp i poinformowała policję.

Na miejsce przekazania koperty z pieniędzmi pojechała już w towarzystwie funkcjonariuszy z VII komisariatu w Krakowie. Oszust zadzwonił jeszcze kilkukrotnie do kobiety instruując ją jak ma postępować. Powiedział też, że pieniądze odbierze jego koleżanka.

d9xtl6e

O umówionej godzinie 75-latka przekazała kopertę młodej dziewczynie. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci, którzy obserwowali całą sytuację i dbali o bezpieczeństwo starszej pani. 17-latka została zatrzymana, a w niedługim czasie aresztowany został jej 37-letni kolega.

Oboje trafili do policyjnego aresztu, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu sprawdzają czy podejrzani nie mieli więcej takich akcji na swoim koncie.

d9xtl6e

Podziel się opinią

Share
d9xtl6e
d9xtl6e
Więcej tematów