Trwa ładowanie...
żydzi
+1

Chcieli przykleić nam "polski Holokaust". Sprawdziliśmy, na ile hasło przebiło się do świadomości internautów

W środę internet obiegł kontrowersyjny spot, w którym Amerykańscy Żydzi przekonywali, że Polska próbuje negować Holokaust. Nagranie miało wstrząsnąć przede wszystkim Amerykanami. Autorom udało się znacznie więcej, cały internet huczał od hasła "polski Holocaust".
Share
"Polish Holocaust" wstrząsnęło siecią
"Polish Holocaust" wstrząsnęło sieciąŹródło: Youtube.com
dqim7hx

Nowelizacja ustawy o IPN i konflikt polsko- izraelski, który jest jej pokłosiem od samego początku elektryzuje Polaków. Dla porównania w przeciągu ostatniego tygodnia polski internet wspomniał ogółem o PiS, w różnych kontekstach, ponad 8 tysięcy razy, a o samym haśle "Polski Holokaust" 3200 razy.

Anglojęzyczni użytkownicy też byli bardzo aktywni.W ciągu ostatniego tygodnia suma interakcji związanych z "Polish Holocaust" wyniosła prawie 42 tysiące.

Suma interakcji w języku angielskim w ostatnim tygodniu związanych z hasłem Polish Holocaust Brand24
Suma interakcji w języku angielskim w ostatnim tygodniu związanych z hasłem Polish HolocaustŹródło: Brand24

Zdecydowana większość wzmianek była w środę 21 lutego, czyli w dniu publikacji kontrowersyjnego spotu wpływowej organizacji żydowskiej. Ruderman Family Foundation stwierdziła, że Polska próbuje negować Holokaust. Na filmie młodzi ludzie, rodziny i ocaleni z Zagłady wypowiadają zwrot "polski Holokaust", oraz wzywają rząd amerykański do całkowitego zerwania relacji dyplomatycznych z Polską do czasu całkowitego odrzucenia nowelizacji ustawy o IPN.

dqim7hx

Organizacja chciała przykleić nam łatkę "polskiego Holokaustu". Filmik w błyskawicznym tempie rozszedł się w mediach społecznościowych. Internauci natychmiast zareagowali. Przez kilkanaście godzin był to główny temat do dyskusji w mediach społecznościowych. Zasięg hasła "Polski Holokaust" w polskich mediach społecznościowych wczoraj osiągnął wynik ponad 1,6 mln.

W środę wieczorem Fundacja zdecydowała się usunąć nagranie. Informację o decyzji Fundacji przekazał na swoim profilu na Facebooku Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center w Krakowie. Jak napisał "została ona podjęta po dyskusji z liderami organizacji żydowskich w Polsce".

dqim7hx

Podziel się opinią

Share
dqim7hx
dqim7hx
Więcej tematów