Trwa ładowanie...
d6h3itx
żydzi
+1

Chcieli przykleić nam "polski Holokaust". Sprawdziliśmy, na ile hasło przebiło się do świadomości internautów

W środę internet obiegł kontrowersyjny spot, w którym Amerykańscy Żydzi przekonywali, że Polska próbuje negować Holokaust. Nagranie miało wstrząsnąć przede wszystkim Amerykanami. Autorom udało się znacznie więcej, cały internet huczał od hasła "polski Holocaust".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Polish Holocaust" wstrząsnęło siecią
"Polish Holocaust" wstrząsnęło siecią (Youtube.com)
d6h3itx

Nowelizacja ustawy o IPN i konflikt polsko- izraelski, który jest jej pokłosiem od samego początku elektryzuje Polaków. Dla porównania w przeciągu ostatniego tygodnia polski internet wspomniał ogółem o PiS, w różnych kontekstach, ponad 8 tysięcy razy, a o samym haśle "Polski Holokaust" 3200 razy.

Anglojęzyczni użytkownicy też byli bardzo aktywni.W ciągu ostatniego tygodnia suma interakcji związanych z "Polish Holocaust" wyniosła prawie 42 tysiące.

Suma interakcji w języku angielskim w ostatnim tygodniu związanych z hasłem Polish Holocaust Brand24
Suma interakcji w języku angielskim w ostatnim tygodniu związanych z hasłem Polish Holocaust (Brand24)

Zdecydowana większość wzmianek była w środę 21 lutego, czyli w dniu publikacji kontrowersyjnego spotu wpływowej organizacji żydowskiej. Ruderman Family Foundation stwierdziła, że Polska próbuje negować Holokaust. Na filmie młodzi ludzie, rodziny i ocaleni z Zagłady wypowiadają zwrot "polski Holokaust", oraz wzywają rząd amerykański do całkowitego zerwania relacji dyplomatycznych z Polską do czasu całkowitego odrzucenia nowelizacji ustawy o IPN.

d6h3itx

Organizacja chciała przykleić nam łatkę "polskiego Holokaustu". Filmik w błyskawicznym tempie rozszedł się w mediach społecznościowych. Internauci natychmiast zareagowali. Przez kilkanaście godzin był to główny temat do dyskusji w mediach społecznościowych. Zasięg hasła "Polski Holokaust" w polskich mediach społecznościowych wczoraj osiągnął wynik ponad 1,6 mln.

W środę wieczorem Fundacja zdecydowała się usunąć nagranie. Informację o decyzji Fundacji przekazał na swoim profilu na Facebooku Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center w Krakowie. Jak napisał "została ona podjęta po dyskusji z liderami organizacji żydowskich w Polsce".

d6h3itx

Podziel się opinią

Share
d6h3itx
d6h3itx
Więcej tematów