ycipk-16gzqc

Chciał podpalić dom z rodziną. Strzelał do policjantów z wiatrówki

Do zdarzenia doszło w gminie Bierutów (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że 53-latek niszczy meble i grozi podpaleniem domu, w którym znajdowała się jego rodzina. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, zaczął strzelać do nich z wiatrówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bierutów. Pijany mężczyzna strzelał do policjantów.
Bierutów. Pijany mężczyzna strzelał do policjantów. (Dolnośląska Policja)
ycipk-16gzqc

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek późnym wieczorem. Agresywny mężczyzna groził rodzinie podpaleniem domu, a wokół budynku rozlał benzynę. Przerażeni bliscy napastnika uciekli.

Chwilę później przed posesją pojawili się funkcjonariusze. Weszli do domu i zastali tam celującego w ich kierunku 53-latka. Mężczyzna strzelił, a policjanci wezwali posiłki.

ycipk-16gzqc

Po zatrzymaniu okazało się, że broń, z której strzelał mężczyzna, to tzw. wiatrówka. Na szczęście policjanci nie odnieśli żadnych obrażeń i mogli kontynuować interwencję.

53-latek został obezwładniony i trafił do aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci przejęli posiadaną przez niego wiatrówkę oraz śrut. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za czynną napaść na funkcjonariuszy i znieważenie ich, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

google maps
Podziel się

Zobacz także: Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska reaguje

ycipk-16gzqc

Ale to nie koniec jego problemów z prawem. Za grożenie rodzinie podpaleniem oraz znęcanie się kara może być jeszcze wyższa. Policjanci sprawdzają też, czy mężczyzna posiadał wiatrówkę zgodnie z przepisami.

Napastnik trafił na 3 miesiące do aresztu.

ycipk-16gzqc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-16gzqc
ycipk-16gzqc