Chcesz mieć lato? Zarób na to!

Uczniowie i studenci! Chcecie dorobić
podczas wakacji? Już powinniście zacząć szukać ofert pracy.
Praca w wakacje daje nie tylko pieniądze, ale i doświadczenie
zawodowe - zapewnia Zuzanna Jędraszczyk z Warszawy. Jest
studentką IV roku informacji biznesowej na Uniwersytecie
Warszawskim i od dawna w wolnym czasie pracuje dorywczo.
Najczęściej jako recepcjonistka - pisze "Super Express".

W czasie wakacji najłatwiej o pracę, bo stali pracownicy jadą na urlopy - mówi Zuzanna Jędraszczyk. Można zarobić na rękę nawet 1500 zł. Poza tym poznaje się firmy, ludzi, odbywa praktyki zawodowe. O pracę na wakacje najłatwiej studentom i pełnoletnim uczniom - mówi Agnieszka Bulik z Temp Service, biura pośredniczącego w znajdowaniu pracy czasowej. Oferty są różne - od prostych prac fizycznych (najgorzej płatnych), po zajęcia w branży biurowej i telekomunikacyjnej. Im wyższe kwalifikacje, np. znajomość obsługi komputera, języków obcych, tym szansa na większe wynagrodzenie - wyjaśnia Agnieszka Bulik - podaje dziennik.

Przydaje się też prawo jazdy, książeczka zdrowia i badania z sanepidu, dodatkowe kursy związane np. z obsługą klienta. Wakacyjnej pracy najlepiej szukać w biurach pośrednictwa pracy czasowej. Trzeba złożyć CV i list motywacyjny, a w nim określić, jakiej pracy poszukujemy i na jaki okres. Można przeglądać oferty w Internecie i gazetach. Warto też zajrzeć do powiatowego urzędu pracy. Ofert pracy wakacyjnej jest znacznie mniej niż w ubiegłych latach, ale trafiają się - mówi Agnieszka Pazdecka, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu. Mieszkańcy województwa mazowieckiego powinni udać się na giełdę pracy "Lato 2004". Informacje na jej temat można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie (tel. 631-22-15). Giełda potrwa do końca wakacji - informuje gazeta.

Pośrednictwem pracy dla młodych, także niepełnoletnich, zajmują się Ochotnicze Hufce Pracy. Spodziewamy się, że do końca wakacji zatrudnienie znajdzie 60 tys. osób - mówi Anna Szymańska, rzecznik prasowy OHP. Informacji na temat ofert można zasięgać w Centrach Edukacji i Pracy OHP, które są we wszystkich obecnych i starych miastach wojewódzkich. Najwięcej dotyczy pracy w handlu i rolnictwie, budownictwie, ośrodkach i domach wypoczynkowych. Studenci poszukujący pracy powinni udać się do Akademickich Biur Karier, które mieszczą się przy uczelniach wyższych w całym kraju - podaje "Super Express".

Przed podjęciem pracy podpisz umowę. Bez niej pracodawca może chcieć np. zapłacić mniej niż obiecywał. Przy pracy dorywczej podpisywana jest umowa na czas określony, na czas wykonywanej pracy, umowa-zlecenie lub o dzieło. Każda z nich powinna określać m.in. zakres obowiązków pracownika, rodzaj i czas pracy oraz wynagrodzenie - przypomina dziennik. (PAP)

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)