Trwa ładowanie...

"Chcemy walczyć z segregacją sanitarną". Nowy ruch przeciwników szczepień

"Obecnie pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne" - napisano w apelu opublikowanym na stronie internetowej nowej inicjatywy "Polska Jest Jedna". Wśród współtwórców ruchu znaleźli się m.in. prezydent Siemianowic Śląskich, posłanka PiS i były poseł Ligi Polskich Rodzin.

Share
"Chcemy walczyć z segregacją sanitarną". Nowy ruch przeciwników szczepień "Chcemy walczyć z segregacją sanitarną". Nowy ruch przeciwników szczepień Źródło: EASTNEWS
d49dqyh

- Małymi krokami, ale skutecznie, odbierana jest nasza wolność i nasze prawa. Chcą podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych. Jesteśmy, by walczyć z segregacją sanitarną - powiedział podczas inauguracji ruchu "Polska Jest Jedna" prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech. Jak przekonywał, nie jest antyszczepionkowcem, ale stanowczo sprzeciwia się przymusowi.

- Jeżeli osoba, która boi się przyjąć ten preparat, za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, do szpitala, do sklepu, do kościoła, do restauracji czy do kina - czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni. To jest właśnie segregacja sanitarna - stwierdził.

Członkowie ruchu "Polska Jest Jedna" apelują do Dudy

Na stronie internetowej nowej inicjatywy "Polska Jest Jedna" można zapoznać się z apelem jej członków do prezydenta Andrzeja Dudy.

d49dqyh

Zobacz też: Skandaliczne słowa Brauna w Sejmie. "Agresywna retoryka nie jest nam potrzebna"

"Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie, a tego wymaga poszanowanie praw, gwarantowanych nam - obywatelom, w Konstytucji RP. Pana zadaniem, jako Prezydenta RP, jest czuwanie nad przestrzeganiem polskiej konstytucji, dlatego nasz apel kierujemy właśnie do Pana" - czytamy.

Członkowie ruchu przekonują, że "obecnie pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne". Wśród nich wymieniono "rozwijanie projektów segregacji i izolacji społecznej" oraz "rozważanie wprowadzenia obowiązkowego poddania się szczepieniom".

d49dqyh

"Polska Jest Jedna". Kto tworzy grupę?

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej ruchu, jego założycielem jest Rafał Piech - prezydent Siemianowic Śląskich. Wśród założycieli wymieniono natomiast: posłankę PiS Annę Marię Siarkowską, Jana Łopuszańskiego, prawnika, byłego posła Ligi Polskich Rodzin, oraz dziennikarza Jana Pospieszalskiego.

 Szczepienia skuteczną bronią przed pandemią

Jak wskazywała pod koniec sierpnia w rozmowie z Wirtualną Polską dr Lidia Stopyra, specjalistka chorób zakaźnych i pediatra ze szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, szczepienia są jedyną szansą na opanowanie pandemii COVID-19.

- Leki, którymi dysponujemy, nie pozwolą na wyleczenie ciężko chorych. Musimy też pamiętać o bardzo zakaźnym wariancie Delta, przy którym takie zasady, jak zachowanie dystansu, nie są już w stanie pomóc w jego opanowaniu. Nie jesteśmy w stanie opanować tej pandemii inaczej, jak poprzez szczepienia - powiedziała.

Wtórował jej wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski, który stwierdził, że "szczepienia stały się ofiarą własnego sukcesu".

d49dqyh

- Ludzie w moim wieku i młodsi zapomnieli, czym mogą być choroby zakaźne. Zapomnieli opowieści swoich dziadków na temat zgonów w wyniku gruźlicy, ludzi, którzy zostali kalekami w wyniku polio czy oszpeceni bliznami w wyniku ospy. Z takiego dobrobytu medycznego trochę im się w głowach poprzewracało - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49dqyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49dqyh
d49dqyh
Więcej tematów