Trwa ładowanie...
d4gmpnw

"Chcę wykrzyczeć Twoje imię... ". Wzruszający list do Bartosza Niedzielskiego

Bartosz Niedzielski, który zginął w niedawnym zamachu w Strasburgu, był jednym z animatorów festiwalu komiksu Strasbulles. Jego dyrektor Lionel Wurms opublikował w mediach społecznościowych wzruszający wpis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Niedzielski miał 36 lat
Bartosz Niedzielski miał 36 lat (Facebook.com)
d4gmpnw

Do ataku terrorystycznego w Strasburgu doszło 11 grudnia. Zamachowiec otworzył ogień na jarmarku świątecznym. Trzy osoby zginęły, dwanaście zostało rannych. Wśród nich był pochodzący z Katowic Bartosz Niedzielski. Polak nie dopuścił, by napastnik wszedł do klubu, gdzie odbywał się koncert. Miał ranę postrzałową głowy, kilka dni walczył o życie. Dwa dni temu zmarł. Był piątą ofiarą zamachu.

Do Strasburga mężczyzna przyjechał 20 lat temu z mamą. Był przewodnikiem w Parlamencie Europejskim, oprowadzał wycieczki po mieście. Pracował jako dziennikarz w lokalnych mediach, tańczył w zespole, śpiewał w chórze, organizował też właśnie festiwal komiksu Strasbulles.

"Bartku, chciałbym, by ta wiadomość stała się krzykiem, dzięki któremu wszyscy zrozumieją, jak wyjątkowym byłeś człowiekiem (...) Byłeś wzorem dobroci i otwartości dla innych. Nigdy nie słyszeliśmy, abyś na coś narzekał. Zależało Ci na każdym i do każdego wyciągałeś rękę" - czytamy w liście.

"Kochamy Cię, Bartek, kochamy Cię wszyscy. Twoje dzieciństwo było rozdarte między Polską a Francją. Interesowałeś się innymi ludźmi, innymi kulturami, uczyłeś się nowych języków. Bartku, drogi apostole dobra, byłeś dokładnym przeciwieństwem tego, który wysłał Ci tę cholerną kulę. Twoja piękna, jasna dusza niestety spotkała ducha zła. Zabrakło Ci, niestety, czasu na dokończenie Twojego wielkiego projektu: stworzenie w Strasburgu wieloetnicznego, kulturowego i językowego domu, w którym mogliby się zebrać ludzie z różnych środowisk" - dodaje Wurms.

d4gmpnw

"Chcę wykrzyczeć Twoje imię, Bartku, imię człowieka skromnego i dobrego, człowieka wyjątkowego" - podsumowuje.

Zobacz także: Barbara Nowacka o sprawie ks. Henryka Jankowskiego. Dosadny komentarz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów