Trwa ładowanie...

Chce pomścić męża. Zaapelowała do rosyjskich żołnierzy

Jest pierwszą kobietą, która zwróciła się do rosyjskich żołnierzy. Jej mąż zginął podczas wojny w Ukrainie. - Jestem tutaj, aby zemścić się na "putinistach" i "kadyrowcach" za śmierć mojego męża. Mówiąc do rosyjskich żołnierzy, chcę powiedzieć: chłopaki, Putin już tę wojnę przegrał - powiedziała.

Chce pomścić swojego męża. Wstąpiła do legionu "Wolność Rosji"Chce pomścić swojego męża. Wstąpiła do legionu "Wolność Rosji"Źródło: Telegram, fot: Legion Wolność Rosji
dyeudfy
dyeudfy

Rosjanka z Legionu "Wolność Rosji", której nazwiska nie ujawniono ze względów bezpieczeństwa, wystąpiła z apelem do żołnierzy armii Federacji Rosyjskiej o przyłączenie się do rosyjskich ochotników walczących po stronie Ukrainy.

Otrzymała sygnał wywoławczy "Pierwsza"

Film został opublikowany w oficjalnych kanałach Telegramu legionu "Wolności Rosji" oraz udostępniony przez główną, ukraińską dyrekcję wywiadu.

dyeudfy

Rosjanka chce w ten sposób pomścić swojego męża oraz innych rosyjskich żołnierzy, których "Putin wysłał na śmierć". Według niej, 20 marca pod Hostomelem w obwodzie kijowskim "kadyrowcy" zastrzelili jej męża - sierżanta 76. dywizji Sił Zbrojnych Rosji, który "odmówił poprowadzenia swoich ludzi na rzeź". Powiedziała, że ​​w maju przekroczyła granicę i dołączyła do wolontariuszy. Okazało się, że została pierwszą kobietą-legionistką, za co otrzymała sygnał wywoławczy "Pierwsza".

"Chłopaki, Putin już tę wojnę przegrał"

- Jestem tutaj, aby zemścić się na "putinistach" i "kadyrowcach" za śmierć mojego męża. Mówiąc do rosyjskich żołnierzy, chcę powiedzieć: chłopaki, Putin już tę wojnę przegrał. Sami dobrze o tym wiecie. Nie da się wygrać wojny z całym światem. Wszyscy musimy wspólnie zakończyć wojnę i przynieść Rosji prawdziwą wolność. Możesz wygrać tylko walcząc o prawdę. Reżim Putina musi zostać obalony. Przestań tolerować tyrana. Dołącz do naszego legionu - apelowała "Pierwsza".

Rosyjscy ochotnicy w Siłach Zbrojnych Ukrainy identyfikują się z literą "L". Armia rosyjska korzysta z symboli "Z", "V" i "O". "Legioniści" rzadko noszą emblemat, aby nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Legion Wolności Rosji - kim są ochotnicy?

"Walczymy o wolność i przyszłość Rosji. Naszym celem jest zniszczenie Putina i jego reżimu" - to charakterystyczne hasło, którym posługuje się Legion Wolności Rosji. To paramilitarna jednostka składająca się z rosyjskich jeńców wojennych oraz dezerterów, którzy zdecydowali się walczyć po stronie ukraińskiej armii.

"Frustracja narasta u pani Zacharowej". Przydacz komentuje doniesienia z Rosji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyeudfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dyeudfy
Więcej tematów