Trwa ładowanie...
d38hv01

Chcą zatrzymać ustawę aborcyjną. Namawiają do wysyłania posłom… laurek

W Sejmie do rozpatrzenia czeka wniosek zaostrzający prawo aborcyjne. Sprawa budzi spore kontrowersje. Fundacja Życie i Rodzina zdecydowała się wpłynąć na posłów w nietypowy sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod wnioskiem o zaostrzenie ustawy aborcyjnej podpisało się ponad 800 tys. osób
Pod wnioskiem o zaostrzenie ustawy aborcyjnej podpisało się ponad 800 tys. osób (Agencja Gazeta, Fot: Kornelia Glowacka-Wolf)
d38hv01

Katolicki tygodnik "Gość Niedzielny" na swoim portalu apeluje o wysyłanie laurek do posłów, które mają ich przekonać do głosowania przeciwko aborcji. Wchodząc na stronę zatrzymajabrocję.pl możemy wybrać polityka, do którego chcemy wysłać prośbę.

Dostępne jest tam 14 wzorów laurek, które zostały narysowane przez niepełnosprawne dzieci. "Dokładnie takie, jakie przed narodzinami zabija się w polskich szpitalach" - czytamy na stronie katolickiego portalu. Do każdego z parlamentarzystów zostanie również wysłany krótki mail z informacją.

Ustawa antyaborcyjna została uchwalona w Polsce 25 lat temu. Z kolei w 2016 r. doszło do kolejnej próby zmiany przepisów. W lipcu ub. r. do marszałka sejmu wpłynął obywatelski wniosek inicjatywy "Stop Aborcji" o całkowitym zakazie aborcji. Pod petycją podpisało się ponad pół miliona osób.

d38hv01

Zobacz również: "Czarny wtorek", kobiety protestują przeciwko ustawie aborcyjnej

Niecały miesiąc później kontrpropozycję zgłosił komitet obywatelski "Ratujmy Kobiety". Ponad 200 tys. osób wnioskowało o liberalizację prawa aborcyjnego. Obecnie w sejmie zbliża się głosowanie pod innym wnioskiem zakazującym aborcji. Stowarzyszenie "Zatrzymaj Aborcję" zebrało ponad 800 tys. podpisów.

Źródło: gosc.pl

d38hv01

Podziel się opinią

Share
d38hv01
d38hv01
Więcej tematów