Trwa ładowanie...
dckr1ef

Chcą robić dobrze - młodzi ludzie zbierają na podopiecznych domu dziecka w Sosnowcu

O akcji "Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym" pisaliśmy w listopadzie - teraz zostało już tylko kilka dni, żeby zostać "dobrym egoistą". Grupka znajomych ze studiów zorganizowała zbiórkę na świąteczne prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Sosnowcu. Przyłączysz się?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcą robić dobrze - młodzi ludzie zbierają na podopiecznych domu dziecka w Sosnowcu
(Materiały prasowe)
dckr1ef

Organizatorzy "Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym" zachęcają do bycia egoistą - ale tylko wtedy, kiedy czujemy się lepiej pomagając innym. Pieniądze zbierane są na święta dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu.

- Sam pomysł pojawił się już dawno temu, ale wraz ze zbliżającymi się świętami wcieliliśmy go w życie. Od 12 listopada zbieramy pieniądze, za które urządzimy podopiecznym domu dziecka prawdziwe święta - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Monika Szynol, jedna z organizatorek zbiórki. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego przebiegu akcji, w ciągu niespełna miesiąca udało się uzbierać już ponad 4 tys. zł. Do obdarowania mamy 44 dzieci - oznacza to, że już teraz nas stać, żeby każdemu kupić indywidualny prezent - dodaje Szynol.

Organizatorzy poznali się na studiach - to grupka pięciu osób, które lubią i chcą pomagać. Zaczęło się od podawania informacji o akcji od znajomego do znajomego, zachęcania rodzin do wpłacenia paru złotych. Niemalże każdego dnia podawano informację o zmianie stanu konta. Twarzą akcji stał się bohater popularnego filmu "Kevin sam w domu" - to jego buzia zachęcała do dalszej pomocy i dziękowała za każdą złotówkę.

dckr1ef

- Udało nam się nagłośnić naszą akcję i zebrać sporą sumę. Dostajemy wpłaty z różnych krańców Polski, dostaliśmy też przelewy ze Szkocji czy Chin. Do pomocy przyłączył się także Dawid Podsiadło i jego zespół Curly Heads - licytowaliśmy płytę i kartkę z autografami. Teraz chcemy zaoferować jeszcze samych siebie - można zawalczyć o kolację z organizatorami. Obiecujemy, że warto - śmieje się organizatorka. - Za zebrane pieniądze kupimy każdemu to, o czym marzy. Wiemy, że słodycze czy kosmetyki to już dla tych dzieciaków luksus. My im go trochę damy na święta - dodaje.

W celu udzielenia pomocy wystarczy wpłacić dowolny datek na konto zbiórki 72 1140 2004 0000 3002 7538 9827 (Odbiorca: Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym!). Może to być symboliczna złotówka, może być większa kwota - każdy suma przyczyni się do ulepszenia świąt dzieci w Domu Dziecka w Sosnowcu. Pieniądze będą zbierane do 14 grudnia, później organizatorzy zakupią prezenty: od słodyczy, przez zabawki, aż po przedmioty użytku codziennego, których jest za mało w Domu Dziecka (np. ręczniki, pościele, środki higieniczne).

Przebieg akcji można obserwować na Facebooku, wystarczy wpisać nazwę akcji: Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym!

dckr1ef

Podziel się opinią

Share
dckr1ef
dckr1ef
Więcej tematów