Trwa ładowanie...

"Charlie Hebdo" znów szokuje. Rysunek z ciałem Aylana Kurdiego na okładce

Francuski magazyn "Charlie Hebdo" na swojej okładce zamieścił satyryczny rysunek przedstawiający ciało małego Aylana Kurdiego z kontrowersyjnym wpisami. Zdjęcie dziecka, które utonęło podczas przeprawy do Europy, stało się jednym z symboli dramatu uchodźców.
Share
Policjant pilnuje siedziby "Charlie Hebdo"
Policjant pilnuje siedziby "Charlie Hebdo"Źródło: PAP/EPA, Fot: Winfried Rothermel
d3c0fpi

Satyryczne pismo "Charlie Hebdo" słynie z kontrowersyjnych rysunków i karykatur. Tym razem na okładce najnowszego numeru, widnieje rysunek z zmarłym Aylanem Kurdi, który leży na plaży twarzą w piasku.

Nad nim umieszczono napis: "Tak blisko celu". Widać również billboard z reklamą bardzo przypominającą McDonald's ze słowami: "Promocja na menu dla dzieci - dwa w cenie jednego".

Dodatkowo, cały rysunek na pierwszej stronie podsumowany jest napisem: "Witajcie uchodźcy!".

Okładka nawiązuje do tragedii Aylana Kurdiego. 3-latek uciekł wraz z rodziną przed prześladowaniami w Kobani w północnej Syrii. Łódź, która ich transportowała, wywróciła się u brzegów greckiej wyspy Kos. Na morzu zginął Aylan, jego brat oraz ich mamą. Ocalał tylko ojciec Abdullah. Śmierć chłopca poruszyła cały świat, a zdjęcie stało się symbolem dramatu uchodźców.

d3c0fpi

W najnowszym numerze "Charlie Hebdo" zamieszczono również grafikę z Jezusem chodzącym po wodzie, z której wystają nogi dziecka. Podpis pod rysunkiem sugeruje, że "chrześcijanie potrafią chodzić po wodzie", a "muzułmańskie dzieci toną".

Atak na redakcję "Charlie Hebdo", zginęło 12 osób

"Charlie Hebdo" słynie z zamieszczania kontrowersyjnych rysunków i karykatur. W styczniu redakcję pisma zaatakowali terroryści, którzy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych. Bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma.

Z kolei powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a potem wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Po ataku cała Europa solidaryzowała się z "Charlie Hebdo". Odbywały się wielkie manifestacje, a uczestnicy pokazywali się z hasłami: "Jestem Charlie".

d3c0fpi

Podziel się opinią

Share
d3c0fpi
d3c0fpi
Więcej tematów