Trwa ładowanie...
d2oeyh4

Cesarz Japonii jest chory. Akihito ma nudności i zawroty głowy z powodu niedokrwienia mózgu

Cesarz Akihito musiał odwołać zaplanowane spotkania w związku ze stanem zdrowia. Obecnie odpoczywa w Pałacu Cesarskim w Tokio, jego stan zdrowia jest monitorowany. Następcą tronu w Japonii jest 58-letni książę Naruhito.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japonia. Cesarz Akihito abdykuje w 2019 roku
Japonia. Cesarz Akihito abdykuje w 2019 roku (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
d2oeyh4

84-letni cesarz Akihito miał odczuwać nudności i zawroty głowy z powodu niedokrwienia mózgu. O sprawie zostały poinformowane służby pałacu cesarskiego. Akihito w 2012 roku przeszedł operację serca, a w 2003 roku leczył raka prostaty. W 2016 roku oświadczył, że ze względu na wiek może nie być w stanie wykonywać swoich obowiązków.

Akihito ulubionym cesarzem Japonii. Zastąpi go Naruhito

Cesarz ma abdykować 30 kwietnia 2019 roku właśnie ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Będzie to pierwsza abdykacja japońskiego władcy od niemal 200 lat. Aby Akihito mógł abdykować zgodę na to musiał wyrazić w specjalnej ustawie parlament.

d2oeyh4

Cesarz Akihito od niemal 30 lat zasiada na japońskim tronie. Cieszy się ogromną popularnością wśród Japończyków. Był pierwszym przedstawicielem cesarskiego rodu w Japonii, którego wybranką serca była osoba spoza arystokracji. Cesarz Akihito jest synem cesarza Hirohito, który panował w latach 1926 - 1989.

Następcą japońskiego tronu jest 58-letni książę Naruhito.

d2oeyh4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

d2oeyh4

Podziel się opinią

Share

d2oeyh4

d2oeyh4
Więcej tematów