Trwa ładowanie...

Ceny polskich truskawek w maju przyprawiają o zawrót głowy. Ile za 1 kg?

Sezon na polskie truskawki trwa. Na polski rynek trafiają właśnie ograniczone ilości owoców polskiego pochodzenia z uprawy szklarniowej. Ceny truskawek są bardzo wysokie i zwalają z nóg. Sprawdź, ile kosztuje kilogram polskich truskawek.

Ceny truskawek 2021. Ile zapłacimy za polskie truskawki?Ceny truskawek 2021. Ile zapłacimy za polskie truskawki?Źródło: Pixabay, fot: Couleur
d1k5gc8
d1k5gc8

Na polski rynek trafiają właśnie ograniczone ilości polskich truskawek. Większość z nich pochodzi z uprawy szklarniowej. Sezon na polskie truskawki trwa, ale ich cena może odstraszać. Dowiedz się, ile trzeba zapłacić za polskie truskawki na rynkach hurtowych.

Cena polskich truskawek 2021. Tyle zapłacisz za kilogram

W tym roku sezon na polskie truskawki szklarniowe rozpoczął się już w połowie kwietnia i potrwa mniej więcej do połowy maja. Najwięcej truskawek krajowych produkuje się pod Kaliszem w Wielkopolsce. Ceny pierwszych krajowych truskawek na rynkach hurtowych w różnych miejscowościach kształtują się w przedziale od 20 do 30 złotych za kilogram.

Ponad 100 zł za kg malin. Ten sezon będzie drogi? Ekspert wyjaśnia

Jak informuje Maciej Kmera z Rynku Hurtowego Bronisze, dojrzewanie truskawek w tym roku jest opóźnione. Większej ilości truskawek można spodziewać się za tydzień pod warunkiem, że będzie słoneczna pogoda. W ubiegłym roku, o tej porze na rynek trafiały już pierwsze truskawki spod folii. Kosztowały one od 18 do 22 zł za kilogram.

d1k5gc8

W różnych częściach kraju, za kilogram polskich truskawek zapłacimy:

  • Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. za opakowanie 0,5 kg krajowe truskawki trzeba zapłacić 14-15 zł,
  • Na Giełdzie Kaliskiej poziom cen jest podobny. Za kilogram krajowych truskawek trzeba zapłacić ok. 28 zł,
  • Na Placu Targowym Rybitwy w Krakowie polska truskawka oferowana jest w przedziale cenowym od 22 do 25 zł za kilogram.

Truskawki 2021. Cena zagranicznych truskawek

Cena truskawek z importu jest niższa od tych krajowych. W zależności od miejscowości i dostępności towaru ich cena utrzymuje się na poziomie od 12 do 17 zł za kilogram. Nieuczciwi handlowcy często o tej porze roku oferują w sprzedaży zagraniczne truskawki jako polskie.

Często owoce z eksportu przesypywane są do łubianek i oferowane jako polskie w cenach o połowę wyższych. Takie sytuacje powtarzają się co roku. Plantatorzy ostrzegają konsumentów, by nie dać się zwieść oszustom.

d1k5gc8

Źródło: sadyogrody.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1k5gc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k5gc8
Więcej tematów