Trwa ładowanie...

Cenckiewicz przypomina notatkę SB o Wałęsie. "Wszystko przewidzieli"

Popularny historyk przypomniał fragment notatki, która w dość niewybrednych słowach opisywała byłego lidera "Solidarności". Jak twierdzi Sławomir Cenckiewicz, spostrzeżenia agentów bezpieki wciąż pozostają aktualne.

Share
Cenckiewicz przypomina notatkę SB o Wałęsie. "Wszystko przewidzieli"
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d19vp1n

"Lecha Wałęsę cechuje brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość. Poprzez prowokacyjne zachowanie dąży do utrzymania swej popularności, mitu przywódcy, wodza, męczennika i mesjasza dziejowego" - czytamy w zamieszczonym przez Cenckiewicza fragmencie dokumentu.

Historyk twierdzi, że "bezpieka w sprawie Wałęsy wszystko wiedziała i przewidziała". Po raz kolejny podkreślił również, że Lech Wałęsa był jedynie figurantem i marionetką w rękach służb PRL, którzy pozwalali mu na działalność publiczną.

Konflikt Cenckiewicza i Wałęsy trwa od wielu lat i zaowocował wieloma ostrymi wymianami zdań. Były prezydent twierdzi, że członek IPN fałszywie oskarża go o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Mimo że ekspertyza Instytutu wykazała, iż Wałęsa był współpracownikiem SB, ten konsekwentnie zaprzecza. W przeszłości nazywał m.in. "ubeckim spadkobiercą" oraz groził, że historyk odpowie za "prowokacje i plucie na niego".

Zobacz także: Kamiński: prezes PiS ma obsesję na punkcie Lecha Wałęsy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19vp1n

Podziel się opinią

Share
d19vp1n
d19vp1n
Więcej tematów