PolskaCEMBA ma już dziesięć lat

CEMBA ma już dziesięć lat

Canadian Executive MBA obchodzi swoje dziesięciolecie w Polsce. To studia, po ukończeniu których absolwenci otrzymują dyplom i tytuł Master of Business Administration z University of Quebec at Montreal – taki sam, jaki otrzymaliby, ucząc się w Kanadzie. Otrzymują także dyplom ukończenia studiów specjalnych Szkoły Głównej Handlowej.

26.09.2006 19:39

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) jest oferowany wspólnie przez University of Quebec at Montreal i Szkołę Główną Handlową od 1995 roku. Już we wrześniu studia rozpocznie dwunasta grupa.

Absolwenci, którzy w liczbie 285 są elitą w środowisku biznesowym w Polsce, są wizytówką programu. We wszystkich sondażach i rankingach CEMBA zawsze znajduje się wśród pierwszej trójki najlepszych programów MBA oferowanych w Polsce. W rankingu programów MBA na polskim rynku, przeprowadzonym przez tygodnik "Wprost", program CEMBA zajął pierwsze miejsce w roku 2005 oraz 2006.

Wykładowcy CEMBA to profesorowie z uczelni północnoamerykańskich, brytyjskich oraz Szkoły Głównej Handlowej. Wykłady MBA prowadzone są na najwyższym poziomie pod względem profesjonalnym i dydaktycznym.

W czasie wykładów profesorowie CEMBA stosują zróżnicowane metody nauczania. Studenci mogą oczekiwać interaktywnej atmosfery, wymagającej czynnego udziału w zajęciach. Szeroko wykorzystywane są takie metody jak: studia przypadków, komputerowe gry symulacyjne, indywidualne prezentacje, opracowywanie ofert przetargowych, a także projektowanie zmian i innowacyjnych rozwiązań możliwych do wprowadzenia w firmach, w których studenci programu są zatrudnieni.

Na zajęciach korzysta się również z video-prezentacji oraz prezentacji multimedialnych. Przewidziane są też gościnne wykłady osób zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach w renomowanych firmach, którzy dzielą się ze studentami CEMBA swoimi praktycznymi doświadczeniami.

Studentom stawiane są wysokie wymagania. Preferowana jest praca w grupach polegająca między innymi na opracowywaniu wspólnych projektów i analiz studiów przypadków. Zachęcanie studentów do pracy grupowej ma służyć rozwijaniu umiejętności funkcjonowania w warunkach stresu i współzawodnictwa, kiedy to kształtują się i sprawdzają zdolności przywódcze. Na wykładach podkreślana jest także międzynarodowa perspektywa zjawisk gospodarczych, która jest warunkiem sine qua non istnienia i rozwoju w erze globalizacji.

Więcej informacji: www.cemba.pl.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)