Trwa ładowanie...
d2xq5y1

Celnicy przechwycili 670 kg heroiny. To najwięcej w historii

Niemiecka służba celna przechwyciła rekordowy transport heroiny na granicy z Polską we Frankfurcie nad Odrą. Przemytnicy ukryli ją w puszkach po miodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
670 kg to rekordowy przechwycony transport heroiny w Niemczech
670 kg to rekordowy przechwycony transport heroiny w Niemczech (East News)
d2xq5y1

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Ukryta w opakowaniach po tureckim miodzie heroina prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Jak podaje internetowe wydanie dziennika "Berliner Morgenpost", ciężarówka była na gruzińskich numerach rejestracyjnych, a za jej kierownicą siedział obywatel Turcji. Auto przemytników jechało z Kirgistanu. Jego kierowca został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

d2xq5y1

Ciężarówka była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny. Celnicy na polsko-niemieckiej granicy byli bardziej czujni. Poddali transport szczegółowej kontroli, gdyż otrzymali informację od służb, które w związku z inną zatrzymały osobę. Zatrzymany zeznał, że ciężarówką mogą być przewożone nielegalne substancje.

Zobacz także: Komisja ds. VAT. Tusk odpowiada na pytanie o Morawieckiego i Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xq5y1

Podziel się opinią

Share

d2xq5y1

d2xq5y1
Więcej tematów