PolskaCBŚ: grupa zajmująca się PZU Życie nigdy nie była rozwiązana

CBŚ: grupa zajmująca się PZU Życie nigdy nie była rozwiązana

Policyjna grupa zajmująca się m.in. sprawą
PZU Życie "nigdy nie została rozwiązana", chociaż z różnych
powodów nie pracują już tam wszyscy policjanci, którzy należeli do
niej na początku - wynika z komunikatu oficera prasowego
Centralnego Biura Śledczego nadkom. Zbigniewa Matwieja.

07.01.2005 19:00

"Policjanci CBŚ cały czas pracują, a skład personalny jest uzupełniany w zależności od potrzeb i pojawiających się nowych zadań w sprawie. Mimo, że w różnych sprawach po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu grupy takie zazwyczaj rozwiązuje się, w tym przypadku nikt takiej decyzji nie podjął, mając na uwadze dobro sprawy" - zaznaczył nadkomisarz.

Matwiej wyjaśnił w komunikacie, że "już w czerwcu 2001 roku w CBŚ wszczęto sprawę operacyjną o kryptonimie 'Korupcja', a 23 czerwca 2001 roku decyzją Dyrektora CBŚ powołano grupę operacyjno-śledczą o kryptonimie 'Korupcja'. W jej skład weszło 8 policjantów CBŚ. Zakres śledztwa uzasadnił 30 sierpnia 2001 roku konieczność powołania Międzyresortowej Grupy Zadaniowej, w skład której znalazło się wymienionych 8 policjantów CBŚ oraz m.in. 3 przedstawicieli Urzędów Kontroli Skarbowej."

"Kolejny rozwój różnych wątków śledztwa spowodował konieczność dalszego rozszerzania składu grupy o następnych 4 policjantów. 16 maja Komendant Główny Policji podjął decyzję o rozszerzeniu grupy o następnych sześciu policjantów. Grupa ta z pojedynczymi korektami personalnymi (koniec ustawowego okresu oddelegowania, prośby oddelegowanych policjantów o powrót do macierzystych jednostek) funkcjonowała w CBŚ do czerwca 2004 roku" - poinformował.

Matwiej podał, że w czerwcu 2004 roku "w związku ze zmianą struktury organizacyjnej KGP i zmiany katalogu zadań realizowanych przez CBŚ, sprawy dotyczące PZU Życie i PZU SA przekazano do dalszego prowadzenia przez Zarząd I CBŚ w Warszawie".

"Zmieniła się siedziba grupy z KGP przy ulicy Puławskiej, na siedzibę w warszawskim zarządzie CBŚ przy ulicy Okrzei. W grupie, która liczyła wtedy 9 osób, znajdowali się policjanci którzy pracowali od początku jej powstania" - dodał.

"W związku ze zwrotem do ponownego rozpoznania wątków objętych aktem oskarżenia Komendant Główny Policji podjął 10 grudnia 2004 roku decyzję o dalszym wzmocnieniu grupy zwiększając jej skład do 18 policjantów" - wyjaśnia oficer prasowy CBŚ KGP.

"Obecnie rozważana jest decyzja o dalszym zwiększeniu liczby policjantów wykonujących zadania w związku z tą decyzją" - napisał nadkomisarz w komunikacie.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)