Trwa ładowanie...
d4dci2n

CBOS: 69% Polaków przeciwnych małżeństwom homoseksualnym

69% Polaków jest przeciwnych małżeństwom homoseksualnym; możliwość taką akceptuje co czwarty (24%).
Jednocześnie 84% Polaków nie zgadza się na adopcję dzieci przez takie pary - wynika z kwietniowego sondażu CBOS.

d4dci2n
d4dci2n

88% respondentów CBOS jest zdania, że homoseksualizm jest odstępstwem od normy. 47% uważa, że jest to jednak odstępstwo, które należy tolerować, a 41% - odstępstwo, którego nie wolno tolerować. Jedynie co dwudziesty badany uważa, że homoseksualizm jest rzeczą normalną. 7% nie ma na ten temat zdania.

84% Polaków sprzeciwia się możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Zgodę na to wyraża 8% ankietowanych.

Zastrzeżeń u Polaków nie budzą ekonomiczne aspekty uznania par homoseksualnych. 58% zgadza się, by takie osoby posiadały wspólnotę majątkową (31% jest temu przeciwnych, 11% nie ma na ten temat zdania).

45% uważa, że osoby homoseksualne pozostające ze sobą w bliskim związku powinny mieć prawo do korzystania z ulg podatkowych w przypadku wspólnego rozliczania. 44% jest temu przeciwnych.

Znaczna część badanych opowiada się za ograniczeniem swobody dla gejów i lesbijek w sferze intymnej. 42% uważa, że osoby takie nie powinny mieć prawa do uprawiania stosunków seksualnych. Niewiele mniej badanych (40%) uważa, że homoseksualiści powinni mieć takie prawo. 18% badanych nie umiało odpowiedzieć na to pytanie. (mp)

d4dci2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dci2n
Więcej tematów