Trwa ładowanie...
dn80aks

CBA zatrzymuje 2 osoby. Podejrzenie o korupcję w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Agenci warszawskiej delegatury CBA zatrzymali w czwartek 2 osoby. Są one podejrzane o korupcję w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Według śledczych przekazywano informacje o przetargach w zamian za łapówki. Jednym z zatrzymanych jest były wicedyrektor Agencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agenci CBA zatrzymali 2 osoby podejrzane o korupcję w PAŻP (zdj. arch.)
Agenci CBA zatrzymali 2 osoby podejrzane o korupcję w PAŻP (zdj. arch.) (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
dn80aks

Zatrzymani to były zastępca dyrektora Biura Służb Technicznych ds. Łączności w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (obecnie szeregowy pracownik tej instytucji) oraz warszawski przedsiębiorca - potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

"Mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty" - przekazało CBA w komunikacie. Według Biura zatrzymani brali udział w procederze korupcyjnym. Były dyrektor, w zamian za korzyści majątkowe w postaci sprzętu elektronicznego, mia przekazywać w 2018 r. informacje dotyczące przetargów firmie, "która później brała udział w prowadzonych zamówieniach".

CBA poinformowało, że są to pierwsze zatrzymania w sprawie korupcji w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Śledczy nie wykluczają kolejnych działań.

dn80aks

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koalicja Polska. Paweł Kukiz skonfrontowany z wpisami internautów

dn80aks

Podziel się opinią

Share

dn80aks

dn80aks
Więcej tematów