Trwa ładowanie...
wołomin
+1

CBA zatrzymało kolejnych 6 podejrzanych o wyłudzenia z SK Banku w Wołominie

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 6 osób podejrzanych o wyłudzenie z SK Banku w Wołominie kredytów na ponad 100 milionów złotych - informuje rmf24.pl.

Share
CBA zatrzymało kolejnych 6 podejrzanych o wyłudzenia z SK Banku w Wołominie
Źródło: PAP
d19vwed

Zatrzymani to przedstawiciele spółek, które zaciągały kredyty w wołomińskim banku. Miały one wyłudzić 9 długoterminowych kredytów obrotowych. Śledczy ustalili, że pozyskane pieniądze nie były wykorzystywane zgodnie z umową.

Według ustaleń rmf24.pl wśród zatrzymanych jest m.in. prezes jednej z ogólnopolskich sieci supermarketów budowlanych oraz dwóch rzeczoznawców, którzy mieli zawyżać wartość nieruchomości, będących zabezpieczeniem kredytów.

d19vwed

W śledztwie w sprawie SK Banku w Wołominie zarzuty usłyszało już 29 osób. Rozpoczęło się pod koniec kwietnia 2016 roku, gdy ktoś przekazał warszawskim śledczym raport dotyczący sytuacji finansowej banku. Wynikało z niego, że nastąpiła koncentracja udzielonych kredytów u powiązanych ze sobą podmiotów, co więcej bank udzielał im kredytów na spłatę poprzednich.

17 maja funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA weszli do siedziby SK Banku i do mieszkań siedmiu osób z kierownictwa banku, w tym do prezesa i członków zarządu. Dzień później do siedziby największego z klientów. Wówczas CBA w komunikacie poinformowało, że ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank zostało uznanych jako stracone - straty z tego tytułu wyniosły ponad 1,6 mld zł. Obecnie, jak dowiedziało się rmf24.pl, śledczy oceniają, że na ponad 200 kredytach bank stracił 3 miliardy złotych.

d19vwed

Podziel się opinią

Share
d19vwed
d19vwed
Więcej tematów