Trwa ładowanie...

CBA skontrolowało oświadczenia majątkowe Michała Kamińskiego

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Kamińskiego i nie stwierdziło nieprawidłowości, które pozwoliłyby wszcząć postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - dowiedziała się PAP w CBA. Kamiński powiedział, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli.
Share
CBA skontrolowało oświadczenia majątkowe Michała Kamińskiego
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3as8fm

Rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że trwająca od marca kontrola zakończyła się w połowie września i objęła oświadczenia Kamińskiego z lat 2009-15.

- W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować wszczęciem postępowania przygotowawczego - powiedział Dobrzyński. Zaznaczył, że nie może udzielić informacji o szczegółach kontroli.

Kamiński jest sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Kontrola dotyczyła oświadczeń, które składał jako europoseł i urzędnik KPRM. Była prowadzona pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych danych, podobnie jak w przypadku oświadczeń innych osób zajmujących funkcje publiczne i zobowiązanych do składania takich deklaracji o stanie majątkowym.

d3as8fm

Kamiński powiedział, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli CBA. - Jestem człowiekiem uczciwym i składałem prawdziwe oświadczenia majątkowe, zgodnie z własnym sumieniem - powiedział.

Media informowały, że Kamiński nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że miał go już od kilku lat. Przypominały, że z podobnego powodu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

W lipcu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zegarka. Prokuratura uzasadniała wtedy decyzję tym, że zegarek był prezentem od żony, a on sam nie wiedział, jaka jest jego wartość. Oceniła, że Kamiński nie miał zamiaru zafałszowania swego stanu majątkowego i nie można się tu doszukać celowego działania.

Zobacz również: Kontrola CBA w Prokuraturze Generalnej

d3as8fm

Podziel się opinią

Share
d3as8fm
d3as8fm
Więcej tematów