Trwa ładowanie...

Caritas zebrał 10 mln złotych dla powodzian

Caritas Polska zebrała ponad 10 milionów złotych na pomoc dla powodzian. Większość pieniędzy zostanie rozdysponowana po konsultacjach z koordynatorami z poszczególnych diecezji. Polakom pomoże również Caritas światowe.

Caritas zebrał 10 mln złotych dla powodzianŹródło: PAP, fot: Stanisław Rozpędzik
dmo0pf1

Jak wyjaśnia dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz - zebrana kwota to efekt zbiórek w kościołach, przekazów z zagranicy oraz akcji sms-owej. Za część pieniędzy już kupiono sprzęt dla powodzian. Jednak większa część kwoty będzie przeznaczona na pomoc długofalową. 14 czerwca odbędzie się konferencja z dyrektorami poszkodowanych diecezji. To oni wskażą konkretne i najpotrzebniejsze wydatki w swoich diecezjach - wyjaśnia ks. Marian Subocz.

Pieniędzy może być jeszcze więcej, bo wciąż spływają datki z diecezji. Pomoc obiecały też oddziały Caritas Europa i Caritas Internationalis.

Do tej pory z wpłat osób indywidualnych i datków z diecezji Caritas zebrała około 5,5 miliona złotych. Dodatkowe 4,5 miliona złotych przyniosła akcja sms-owa. Za 160 tysięcy euro przekazanych Caritas przez jedną z sieci handlowych zakupiono myjki i osuszacze dla poszkodowanych przez powódź.

dmo0pf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmo0pf1
Więcej tematów