Trwa ładowanie...
d1kw4fd
d1kw4fd
hd

Canal+ z pierwszymi własnymi transmisjami w HD

Relacje z zawodów zużlowych, które odbędą się 19 i 21 lipca, będą
pierwszymi transmisjami, które Canal+ zrealizuje w technologii High
Definition.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kw4fd

Canal+ pokaże w sumie cztery turnieje z cyklu zawodów żużlowych o Drużynowy Puchar Świata. Eliminacje, które rozegrają się 14 lipca w Vojens oraz 16 lipca w Coventry, będą nadawane jeszcze w standardowej rozdzielczości, ale kolejne transmisje z baraży w Lesznie (19 lipca) oraz z finału w tym samym mieście (21 lipca), kanał zrealizuje już w technologii High Definition.

- Relacje z Drużynowego Pucharu Świata będą pierwszymi własnymi transmisjami HD realizowanymi przez naszą stację i zarazem pierwszym wydarzeniem sportowym udostępnianym w tej technologii przez jakąkolwiek polską telewizję innym krajom - mówi Jacek Okieńczyc, dyrektor ds. sportu Canal+.

Wóz transmisyjny Canal+, który zostanie wykorzystany do produkcji sygnału w wysokiej rozdzielczości podczas tych transmisji, wyposażony jest m.in. w 11 kamer HD, specjalistyczne obiektywy sportowe umożliwiające 100-krotne przybliżenie, system dźwiękowy Dolby Digital 5.1 oraz najnowocześniejszy na rynku mikser wizyjny Kahuna. Wóz przygotowany i wyposażony został we Włoszech przez firmę SBP, jednego z największych europejskich producentów działających na rynku HDTV.

d1kw4fd

Transmisje z żużlowych zawodów w standardzie High Definition będą mogli oglądać widzowie Canal+ Sport HD. Od 27 lipca kanał ten będzie pokazywać także rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej. W wysokiej rozdzielczości prezentowane będą wszystkie mecze realizowane przez stację na żywo, np. kilkanaście spotkań w samym sierpniu.

Ponadto, od sierpnia w technologii HD kontynuowane będą relacje z wybranych meczów lig zagranicznych, innych zawodów żużlowych, część wydarzeń koszykarskiej ligi NBA i futbolu amerykańskiego (NFL). Widzowie nieposiadający telewizorów i dekoderów dostosowanych do standardu HD będą mogli oglądać te same wydarzenia sportowe nadal na antenie Canal+ Sport.

d1kw4fd

Podziel się opinią

Share
d1kw4fd
d1kw4fd
Więcej tematów