Trwa ładowanie...

"Campus Polska Przyszłości". Znamy szczegóły nowej inicjatywy ruchu Rafała Trzaskowskiego

- Tak nowatorskiego przedsięwzięcia politycznego w Polsce jeszcze nie było - przekonują współpracownicy Rafała Trzaskowskiego. Wirtualna Polska poznała szczegóły pierwszej, dużej i ogólnopolskiej inicjatywy ruchu Wspólna Polska - ruchu, który włodarz stolicy i wiceszef PO powołał po ubiegłorocznych wyborach na prezydenta RP.

Share
Rafał Trzaskowski szykuje "Campus Polska Przyszłości"
Rafał Trzaskowski szykuje "Campus Polska Przyszłości"Źródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS
d46p36q

"Campus Polska Przyszłości" - tak ma nazywać się zjazd ponad 1000 młodych ludzi w wieku od 18. do 30. roku życia, który ma odbyć się na przełomie sierpnia i września na kampusie uniwersyteckim w Olsztynie. Inicjatorem zjazdu jest wiceszef PO, prezydent Warszawy i lider ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski.

Polityczny "Woodstock"? Skojarzeń jest sporo.

d46p36q

Jak dowiaduje się WP, w wakacyjnym wydarzeniu mają uczestniczyć młodzi ludzie, którzy w ramach debat i paneli tematycznych przez tydzień mają wykuwać program dla ruchu Wspólna Polska.

Ale to nie tylko polityka: ruch Trzaskowskiego planuje zorganizować koncerty, teatry, pokazy filmowe, zawody sportowe. A wszystko to w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Obywatelski wehikuł ruchu Wspólna Polska

Rekrutacja młodych "delegatów" na zjazd ma być otwarta. Jak dowiaduje się WP, w wydarzenie mają być zaangażowani celebryci: aktorzy, muzycy, sportowcy. Ale także lokalni samorządowcy, eksperci, aktywiści miejscy.

- Dla ruchu Wspólna Polska - ale i dla całej Platformy Obywatelskiej - to może być szansa na trwałe przyciągnięcie do siebie znacznej części młodych ludzi. Dziś albo nie angażują się oni w politykę, albo nie mają na kogo głosować, albo wybierają skrajności. Część skłania się ku Hołowni. A my chcemy pokazać, że to u nas jest najlepsza oferta dla nich. Bo młodzi to przyszłość - mówi nam osoba znająca kulisy organizacji wydarzenia.

d46p36q

"Campus Polska Przyszłości" ma być obywatelskim wehikułem ruchu Wspólna Polska. I nie ma być kojarzony stricte z partyjną polityką.

Czy organizatorzy są pewni, że wydarzenie w obliczu pandemii uda się zorganizować w zakładanym terminie? Nie - wszystko rzecz jasna zależy od stanu pandemii w wakacje. Ludzie związani z ruchem Trzaskowskiego mają jednak nadzieję, że sytuacja pandemiczna umożliwi organizację wydarzenia zgodnie z dzisiejszymi założeniami.

Więcej szczegółów ma przedstawić sam Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej planowanej na środę 5 maja o godz. 10:00. Oprócz Rafała Trzaskowskiego, w Olsztynie w środę głos zabrać mają prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Andrzej Przyborowski.

Fundusz odbudowy. Waldemar Buda odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46p36q

Podziel się opinią

Share
d46p36q
d46p36q
Więcej tematów