Trwa ładowanie...

Całkowite Zaćmienie Słońca 2019: sprawdź, gdzie możesz obejrzeć stream NASA. Podajemy bezpośredni link

Całkowite Zaćmienie Słońca nad Ameryką Południową będziemy mogli zobaczyć już dziś, we wtorek 2 lipca na kanale NASA. Podajemy bezpośredni link do strony, na której udostępniono stream.

Share
Całkowite Zaćmienie Słońca 2019: sprawdź, gdzie możesz obejrzeć stream NASA. Podajemy bezpośredni link
Źródło: NASA
d1xony6

Zaćmienie Słońca 2019 – gdzie obejrzeć stream NASA?

We wtorek, 2 lipca fani zjawisk astronomicznych będą mogli podziwiać Całkowite Zaćmienie Słońca nad Ameryką Południową. Chociaż wystąpi ono nad Ameryką Południową, obraz na żywo zostanie udostępniony wszystkim internautom, bez względu na lokalizację. Jest to możliwe dzięki oficjalnemu kanałowi NASA, na którym pojawi się stream. Widok na żywo z teleskopów w Chile zostanie udostępniony o godzinie 21:00 czasu polskiego i potrwa trzy godziny, a na godzinę 22:00 zaplanowano godzinny program z komentarzem w języku angielskim oraz hiszpańskim. Bezpośredni link do streamu opublikowaliśmy poniżej.

Całkowite Zaćmienie Słońca – stream NASA

Zaćmienie Słońca – co to za zjawisko?

Zaćmienie Słońca jest zjawiskiem astronomicznym powstającym w momencie, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią, tym samym przysłaniając światło słoneczne. O całkowitym zaćmieniu mówimy w sytuacji, gdy Księżyc pojawia się dokładnie na drodze pomiędzy Słońcem a Ziemią, rzucając swój cień. To zjawisko niezwykle rzadkie, co wynika z różnych orbit – najczęściej cień rzucany przez Księżyc nie pada na powierzchnię naszej planety. Następne Całkowite Zaćmienie Słońca wystąpi w 14 grudnia 2020 roku.

d1xony6

Podziel się opinią

Share
d1xony6
d1xony6
Więcej tematów