"Cała prawda o Macierewiczu", czyli przegląd tygodników
W nowym numerze "Do Rzeczy" Sławomir Cenckiewicz mierzy się z przeszłością Antoniego Macierewicza. Jarosław Flis zaznacza natomiast, że wyborcze zwycięstwo PiS nie musi oznaczać sukcesu, bo partia może mieć problem ze znalezieniem koalicjanta. We "Wprost" Gortat, Krupa, Zawierucha, czyli "Jak Polacy podbijają USA".
02.09.2018 16:50
Na początek września tygodniki przygotowały kilka ciekawych okładek i tematów. Oto one:
"Polityka": Młodzi, o co chodzi?
"Co z tego, że nie popierają PiS. Rzeczywistość, jaką zafundowały im poprzednie ekipy, także im nie odpowiadała. Czują się oszukani i nie identyfikują się z opozycją, ani parlamentarną, ani tą spoza Sejmu" - czytamy w poniedziałkowej "Polityce".
W tygodniku padają pytania, czemu młodzi tak chętnie popierają PiS, a nawet jeśli tego nie robią, to nie sprzeciwiają się polityce partii rządzącej. "Milenialsi nie protestują gremialnie pod Sądem Najwyższym ani pod Sejmem" - zauważają autorzy artykułów.
"Do Rzeczy" o byłym szefie MON
– O Antonim Macierewiczu można bezkarnie napisać każdą bzdurę. Sugerować mu agenturalność, odbierać zasługi. Świadomie wpisali się w tę modę Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski – uważa Sławomir Cenckiewicz, który rozpisuje się na ten temat na łamał "Do Rzeczy".
W najnowszym numerze również rozmowa z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem i politologiczna analiza tego, że zwycięstwo PiS, może wcale nie stawiać Jarosława Kaczyńskiego w łatwej sytuacji.
LOT robi dobrą robotę. Walczą o wizy dla Polaków
Z okładki "Wprost" przemawiają do nas z kolei Polacy, którzy nie tylko zrobili w USA zawrotną karierę, ale zarobili na niej miliony dolarów. "Polscy informatycy, sportowcy i artyści zmieniają wizerunek Polski w Stanach" - pisze tygodnik.
W tygodniku również bardzo ciekawa rozmowa z prezesem LOT-u Rafałem Milczarskim. Państwowa spółka zachęca Polaków, by jak najwięcej osób składało wnioski wizowe i podróżowało do Stanów Zjednoczonych. Wyjaśnia, że może się to przyczynić do zniesienia wiz dla naszych obywateli w kolejnych latach. Zwykłemu Kowalskiemu ułatwi to podróżowanie, a polskim firmom pomoże zarobić duże pieniądze.
"Sieci" o upadku Biedronia
W najnowszym numerze tygodnika "Sieci" o aferze narastającej wokół prezydenta Słupska. "To prawdziwa ironia losu – wszystko wskazuje na to, że na politycznej przyszłości Roberta Biedronia może fatalnie zaważyć coś, co teoretycznie powinno być jego mocną stroną, czyli kwestia wrażliwości na sprawy molestowania seksualnego i pedofilii" – pisze na łamach gazety Maja Narbut.
Na wyborach samorządowych koncentruje się z kolei Stanisław Janecki w tekście "Szeryfowie i gangsterzy".
Publicysta stwierdza, że zbliżające się wybory samorządowe można postrzegać jako walki szeryfów z gangsterami. Na łamach pisma przybliża czytelnikom sylwetki osobistości politycznych i najciekawsze układy w największych polskich miastach – rozpoczynając od stolicy.