Trwa ładowanie...
d131ngt

Bytom. Spekulacje wokół eksplozji w kamienicy. Wkrótce wyniki sekcji zwłok

Bytom. We wtorek mają zostać przedstawione wyniki sekcji zwłok kobiety i jej dwóch córek. Śledczy wskazują na to, że będzie to miało "istotne znaczenie" w ustaleniu przyczyn wybuchu. - Na ten moment jest brana pod uwagę każda możliwa wersja zdarzenia. Będą zawężane i weryfikowane w zależności od dowodów, jakie uzyskamy - powiedziała w rozmowie z WP prokurator Beata Książek-Nowicka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bytom. Tragedia w kamienicy
Bytom. Tragedia w kamienicy (East News)
d131ngt

W sobotę w jednej z kamienic przy ul. Katowickiej w centrum Bytomia doszło do wybuchu gazu. Zginęły trzy osoby - 39-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 5 i 7 lat.

Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. "sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, skutkiem których jest śmierć". Rzeczniczka Beata Książek-Nowicka wskazuje na to, że śledztwo znajduje się na bardzo wczesnym etapie, a wtorkowe wyniki sekcji zwłok "będą miały istotne znaczenie w ustaleniu przyczyn katastrofy".

- Na ten moment jest brana pod uwagę każda możliwa wersja zdarzenia. Będą one zawężane i weryfikowane w zależności od dowodów, jakie uzyskamy - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Beata Książek-Nowicka.

d131ngt

Zobacz także: Ryczałtowy ZUS do zmiany? Gowin nie wyklucza reformy

Bytom. Spekulacje wokół wybuchu w kamienicy

Tymczasem pojawiają się spekulacje, co mogło być przyczyną tragedii. "Fakt" i "Super Express" powołują się na słowa mężczyzny, który przedstawia się jako znajomy 39-latki. Wskazuje on na to, że kobieta, która zginęła w wybuchu, miała życiowe problemy: zmagała się z odejściem męża, chorobą oraz brakiem pracy.

Co więcej, "Fakt" podaje nieoficjalnie, że w mieszkaniu ofiar "śledczy znaleźli odkręcone kurki z gazem". Podobne informacje przekazał portal bytomski.pl. Jednak na razie są to jedynie spekulacje.

d131ngt

Na pytanie WP, czy rzeczywiście kurki były odkręcone prokurator Beata Książek-Nowicka odpowiada, że "nie ma takiej informacji". - Na tym etapie nie potrafię ustosunkować się do przyczyn, ponieważ nie zostały jeszcze ustalone - dodała rzeczniczka katowickiej prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Fakt"/"Super Express"/gazeta.pl/TVN24

d131ngt

Podziel się opinią

Share

d131ngt

d131ngt
Więcej tematów