Trwa ładowanie...

Były wykładowca wspomina Morawieckiego. "On może być niebezpieczny"

Frank Emmert był wykładowcą na Uniwersytecie w Bazylei, który odpowiadał za program prawniczy. W trakcie swojej pracy prowadził zajęcia, w których brał udział Mateusz Morawiecki. - To bardzo mądry człowiek - mówi o premierze.

Share
Były wykładowca wspomina Morawieckiego. "On może być niebezpieczny"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1eozs0

Profesor prawa uważa, że Mateusz Morawiecki bierze udział w grze, dostosowując swoje wypowiedzi do języka, jaki ludzie chcą usłyszeć - podaje kulturaliberalna.pl. - Obserwuję to, co mówi publicznie, i widzę sprzeczność w zależności od tego, do kogo się zwraca. Jego celem jest powiedzenie wszystkim tego, co chcą usłyszeć, nawet jeśli to wzajemnie sobie przeczy - mówi Frank Emmert.

Nauczyciel akademicki nawiązał do problemów, z którymi Polska musi sobie radzić na arenie międzynarodowej. - Najważniejszą rzeczą w UE jest prawo. Szczególnie dla krajów, które nie są na tyle potężne, żeby działać samodzielnie. Dlatego muszą siadać przy stole, gdzie ustalane są zasady. Morawiecki o tym wiedział - wyjaśnia.

Emmert nie sądzi, aby celem polityki rządu PiS było wyjście z UE. - Morawiecki to bardzo mądry człowiek. Stara się wyciągnąć maksymalne korzyści ze wszystkich stron. Po prostu nie chce przestrzegać zasad, które są niewygodne. Nie sądzę, aby dążył do osamotnienia Polski w Europie - tłumaczy.

Zobacz także: Jacek Żakowski: Morawiecki, w przeciwieństwie do Szydło, nie pachnie rosołem

Wykładowca opisał także szefa polskiego rządu jako studenta. - Był dobrym uczniem. Można o nim powiedzieć, że jest inteligentną i oddana osobą. To jeden z naszych najlepszych studentów. Mieliśmy wobec niego wielkie nadzieje, co czyniło go potencjalnie bardzo niebezpiecznym - podsumował Emmert.

Źródło: kulturaliberalna.pl

d1eozs0

Podziel się opinią

Share
d1eozs0
d1eozs0
Więcej tematów