Trwa ładowanie...
d1074e1

Były prezydent Wrocławia o ulicy Adamowicza. "Będę o tym rozmawiał"

Rafał Dutkiewicz przekonuje, że prezydenci miast nie są bezpieczni, co pokazuje przykład zabójstwa Pawła Adamowicza. - Przez 16 lat nigdy nie miałem tylu gróźb, co w ostatnim czasie - ujawnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Dutkiewicz będzie rozmawiał Jackiem Sutrykiem nt. ulicy lub placu Pawła Adamowicza
Rafał Dutkiewicz będzie rozmawiał Jackiem Sutrykiem nt. ulicy lub placu Pawła Adamowicza (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d1074e1

Były prezydent Wrocławia skomentował ostatnie dyskusje dotyczące eskalacji mowy nienawiści w kontekście wydarzeń w Gdańsku. - Gęstość dysputy politycznej i społecznej w ostatnich miesiącach narastała. Przez 16 lat nigdy nie miałem tylu gróźb, co w ostatnim czasie. Były one zawoalowane. Nigdy nie przepuszczałem, że przerodzi się to w mord polityczny - powiedział w rozmowie z Faktem.

Rafał Dutkiewicz uważa, że przez zabójstwo Pawła Adamowicza należy zmienić prawo. - Ten przykład pokazuje, że prezydenci miast nie są bezpieczni. To jedna z rzeczy, które państwo powinno rozwiązać. Ja nie miałem ochrony. To musi być roztropne rozwiązanie. Nie należy budować ściany między mieszkańcami a władzą samorządową - wyjaśnia.

d1074e1

Samorządowiec odniósł się też do pomysłu uczczenia we Wrocławiu Adamowicza, nazywając jego imieniem jedną z ulic albo plac. - Będę rozmawiał o tym z moim następcą, prezydentem Jackiem Sutrykiem, z którym jechałem do Gdańska. Paweł to był wybitny człowiek, ale przez to, co się stało, urasta do jednego z symboli odnowy polskiej demokracji - podsumował Dutkiewicz.

Zobacz także: Większa ochrona dla polityków? Tomasz Siemoniak komentuje

Źródło: Fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1074e1

Podziel się opinią

Share
d1074e1
d1074e1
Więcej tematów