Trwa ładowanie...
d3dtrqb

Były prezydent Płocka odchodzi z PiS

B. prezydent Płocka, a obecnie radny, Mirosław Milewski złożył rezygnację z członkostwa w PiS. Milewski powiedział, że powodem jego decyzji jest sposób kierowania lokalnymi strukturami przez prezesa płockiego PiS, posła Wojciecha Jasińskiego.

Share
d3dtrqb

Jasiński nie chciał komentować decyzji Milewskiego. Powiedział, że nie otrzymał dotychczas oficjalnej informacji o jego rezygnacji.

- Powodem jest szef zarządu płockiego PiS i dziwne zasady, jakie wprowadza - powiedział Milewski o swoim odejściu z partii. Dopytywany o szczegóły, zarzucił Jasińskiemu "jednoosobowe zarządzanie" lokalnymi strukturami PiS i "wyrzucanie na margines działalności publicznej osób mających inne zdanie". Po odejściu Milewskiego PiS w radzie miasta Płocka będzie miało trzyosobową reprezentację.

W minioną niedzielę zjazd płocko-ciechanowskiego PiS wybrał Jasińskiego, b. ministra skarbu państwa w rządach PiS, na prezesa okręgu tej partii.

d3dtrqb

Milewski przyznał, że żałuje definitywnego rozstania z PiS, ale - jak podkreślił - chcąc działać aktywnie na rzecz Płocka, nie miał innego wyjścia. - Nie licząc na radykalne zmiany, miałem nadzieję, że w płockim PiS coś się jednak zmieni na lepsze. Nic takiego się nie stało - oświadczył.

Milewski zapowiedział, że jego działalność skupi się obecnie na aktywizacji Stowarzyszenia Ruchu Społecznego "Płocczanie", które współtworzył w 2010 r. i powołaniu w radzie miasta Płocka pozapartyjnego klubu radnych "Płocczanie". Dodał, że na temat utworzenia takiego klubu rozmawiał już z kilkoma radnymi.

W sierpniu 2011 r. Milewski zawiesił swoje członkostwo w PiS po tym, jak ostatecznie nie znalazł się wśród kandydatów partii do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim. W wydanym wtedy oświadczeniu uznał, że został oszukany przez Jasińskiego - szefa płocko-ciechanowskiego PiS.

Milewski określił wtedy Jasińskiego jako człowieka o mentalności "aparatczyka PZPR", nawiązując do jego członkostwa w PZPR. Odnosząc się wówczas do zarzutów stawianych przez Milewskiego, Jasiński oświadczył, że "z inwektywami trudno polemizować".

d3dtrqb

46-letni Milewski współtworzył w Płocku struktury PC, a potem PiS. Był prezydentem miasta w latach 2002-10. W ostatnich wyborach samorządowych, ponownie ubiegając się o reelekcję, przegrał w drugiej turze z kandydatem PO (wówczas posłem tej partii) Andrzejem Nowakowskim. Po wyborach Milewski został radnym PiS.

Od 2010 r. Milewski jest szefem rady Stowarzyszenia Ruch Społeczny "Płocczanie". Celem tego stowarzyszenia jest "działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia społeczności Płocka".

W sierpniu 2011 r. w trakcie kampanii przed wyborami parlamentarnymi nazwisko Milewskiego pojawiło się na stronie internetowej Unii Prezydentów-Obywatele do Senatu jako płockiego kandydata tego komitetu do izby wyższej parlamentu. Milewski zdementował wówczas tę informację, przekonując, że była to pomyłka. Jednocześnie potwierdził chęć startu do Sejmu z listy PiS. Ostatecznie nie znalazł się na liście kandydatów.

d3dtrqb

Podziel się opinią

Share
d3dtrqb
d3dtrqb
Więcej tematów