Trwa ładowanie...
dyhvlth

Były poseł Artur Z. potrącił rowerzystkę. Jest akt oskarżenia

Były poseł oskarżony jest o spowodowanie wypadku, a także prowadzenie samochodu bez uprawnień. Artur Z. w ubiegłym roku potrącił rowerzystkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były poseł Artur Z. potrącił rowerzystkę. Jest akt oskarżenia
Były poseł Artur Z. potrącił rowerzystkę. Jest akt oskarżenia (PAP)
dyhvlth

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr poinformowała, że w poniedziałek, 29 czerwca, do sądu rejonowego Warszawa-Mokotów wpłynął akt oskarżenia przeciwko Arturowi Z.

25 października 2019 roku były poseł, prowadząc samochód, potrącił pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Policja ustaliła, że sprawca nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dokładnie tego samego dnia były poseł ponownie wsiadł za kółko i został zatrzymany do kontroli drogowej. W połowie czerwca został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, gdzie usłyszał aż cztery zarzuty.

dyhvlth

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan: Jarosław Kaczyński aktywny w kampanii

Artur Z. usłyszał cztery zarzuty

Pierwszy dotyczył spowodowania wypadku w dniu 25 października 2019 r. na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena Warszawie. Kolejne związane były z prowadzenia samochodu mimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B.

dyhvlth

Prokuratura poinformowała, że Artur Z. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, które są zgodne z "ustaleniami faktycznymi poczynionymi na podstawie zeznań świadków i opinii z zakresu medycyny sądowej". Wyraził też zgodę na podawanie pełnych danych osobowych i wizerunku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyhvlth

Podziel się opinią

Share

dyhvlth

dyhvlth
Więcej tematów