Trwa ładowanie...
d1tm6mf

Były dyrektor szkoły został aresztowany. Przyznał się do wystawiania fikcyjnych faktur

Na trzy miesiące do aresztu trafił były dyrektor jednej ze szkół w Jaworznie. Mężczyzna wystawiał fikcyjne faktury na zakup towarów i usług. Wartość 53 podrobionych dokumentów, które zabezpieczono w związku ze sprawą, przekracza 300 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo wszczęto w czerwcu
Śledztwo wszczęto w czerwcu (WP.PL)
d1tm6mf

- Prowadzący postępowanie śledczy ustalili, że od lutego 2012 roku do maja 2017 roku 52-letni dyrektor szkoły dopuścił się fałszowania i podrobienia dokumentów księgowych. Chodzi m.in. o faktury związane z pracami remontowymi obiektu czy utrzymaniem boiska - dowiedział się od policji portal dziennikzachodni.pl

Śledczy udowodnili mężczyźnie oszustwa polegające na wystawianiu fikcyjnych dokumentów na zakup towarów i usług. - Zajmujący się tą sprawą policjanci na tym etapie śledztwa zabezpieczyli 53 podrobione faktury, których łączna wartość przekracza 300 tys. złotych - twierdzi policja.

d1tm6mf

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu 8 lat więzienia. Najbliższe trzy miesiące były dyrektor szkoły spędzi w areszcie.

Wstrząsające nagranie. Brutalne pobicie nastolatki w Bydgoszczy

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w czerwcu. Z kontroli pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych wynikało, że w szkole doszło do wielu nieprawidłowości związanych z wydatkowaniem publicznych środków. Wtedy prezydent Jaworzna podjął decyzję o odwołaniu dyrektora placówki i powiadomił o sprawie policję.

Źródło: dziennikzachodni.pl

d1tm6mf

Podziel się opinią

Share
d1tm6mf
d1tm6mf