Trwa ładowanie...
12-11-2014 13:20

Byli górnicy protestują przed siedzibą Kompanii Węglowej

O godz. 12:00 przed siedzibą Kompanii Węglowej rozpoczęła się pikieta emerytów i rencistów. Protestują przeciw decyzji władz KW o odebraniu im prawa do bezpłatnego deputatu węglowego.

Byli górnicy protestują przed siedzibą Kompanii WęglowejŹródło: solidarnosckatowice.pl
d2vng3c
d2vng3c

Najpierw na początku roku deputat węglowy dla emerytów i rencistów zmniejszono o jedną tonę, a we wrześniu zarząd Kompanii Węglowej uznał, że od stycznia świadczenie całkowicie zniknie. W ten sposób deputatu pozbawionych zostanie ok. 160 tys. byłych pracowników, z czego tysiąc osób ma pojawić się na środowym proteście przed siedzibą KW.

Związkowcy z Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność podkreślają, że uchwała zarządu KW została podjęta bez konsultacji społecznych, tym samym godzi w interesy emerytów i rencistów. Związkowcy uważają także, że deputat to nie przywilej, a część świadczenia, na które ciężko pracowali przez wiele lat.

W trakcie pikiety organizatorzy chcą przekazać zarządowi KW petycję protestacyjną, a wojewodzie śląskiemu list z apelem o wsparcie ich działań, mających na celu przejęcie przez Skarb Państwa zobowiązań związanych z wypłatą deputatu.

d2vng3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vng3c
Więcej tematów