Trwa ładowanie...
d131ngt

Był poszukiwany przez FBI, wpadł w Polsce. Zatrzymany haker z Ukrainy

W ręce służb w Bielsku-Białej wpadł haker zajmujący się dystrybucją złośliwego oprogramowania i okradaniem kont klientów amerykańskich banków. W operacji zatrzymania 44-letniego Ukraińca brali udział funkcjonariusze CBŚP, "łowcy cieni" oraz agenci FBI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukrainiec może zostać skazany w USA na karę nawet 30 lat więzienia
Ukrainiec może zostać skazany w USA na karę nawet 30 lat więzienia (CBŚP)
d131ngt

Na trop hakera wpadli polscy policjanci zwalczający cyberprzestępczość. Na podstawie informacji z FBI ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie południowej Polski. Dokładne miejsce pobytu hakera ustalili z kolei policjanci z grupy nazywanej "łowcami cieni" Centralnego Biura Śledczego Policji.

- Okazało się, że 44-latek znajduje na terenie Bielska Białej i tam właśnie został zatrzymany, czego całkowicie się nie spodziewał - informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Czeka na ekstradycję

Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przesyłaniem złośliwego oprogramowania i atakami hackerskimi. Był ścigany przez Interpol międzynarodowym listem gończym.

d131ngt

Jak wyjaśniają śledczy, złośliwe oprogramowanie monitorowało, a następnie odfiltrowywało dane pochodzące z kart kredytowych klientów. Straty szacowane są na kilkaset milionów dolarów.

44-latek czeka teraz w polskim areszcie na ekstradycję do USA. Za oceanem grozi mu kara nawet 30 lat więzienia.

d131ngt

Podziel się opinią

Share

d131ngt

d131ngt
Więcej tematów