Trwa ładowanie...
d3ob91l

Bydgoszcz. Wyrok dla hejtera. Nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

5 tys. zł grzywny to kara dla hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. Prokuratura uznała, że taki wyrok jest zbyt łagodny i zapowiada odwołanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skazano hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza.
Skazano hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. (East News, Fot: ANDRZEJ WRZESINSKI)
d3ob91l
  • Wyrok za mowę nienawiści w komentarzach internetowych
  • Skazany to profesor z uczelni w Bydgoszczy
  • Według prokuratury 5000 zł grzywny to za mało

Hejterem, który stanął przed sądem, okazał się Grzegorz B., profesor szanowanej bydgoskiej uczelni. Odpowiadał na zarzut dotyczący mowy nienawiści. W styczniu 2019 roku, przed pogrzebem zamordowanego Pawła Adamowicza komentował tekst dotyczący uroczystości pogrzebowych.

Mowa nienawiści podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

"Od dawna mówi się o dużym ryzyku zawalenia się bazyliki w Gdańsku. Zatem do dzieła" - napisał w komentarzu pod tekstem. Te słowa zostały potraktowane jako publiczne wezwanie do popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że wokół tragicznych wydarzeń w Gdańsku było wiele emocji. Uroczystość pogrzebowa odbywała się pod nadzorem służb antyterrorystycznych.

d3ob91l

Publikowane w internecie komentarze profesora Grzegorza B. namierzyli specjaliści z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Hejter został zatrzymany. Chociaż wyraził ubolewanie za ich treść komentarza, doszło do przedstawienia aktu oskarżenia i skazania.

Według relacji "Gazety Wyborczej" prokuratorzy, którzy postawili Grzegorza B. przed sądem wyszli z sali rozpraw nieusatysfakcjonowani. - Wyrok jest zbyt łagodny, wniesiemy apelację - zapowiedział Piotr Dunal, zastępca szefa prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ob91l

Podziel się opinią

Share

d3ob91l

d3ob91l
Więcej tematów