Trwa ładowanie...
ycipk-35hlto

Bydgoszcz. Wyrok dla hejtera. Nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

5 tys. zł grzywny to kara dla hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. Prokuratura uznała, że taki wyrok jest zbyt łagodny i zapowiada odwołanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skazano hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza.
Skazano hejtera, który nawoływał do zniszczenia bazyliki podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. (East News, Fot: ANDRZEJ WRZESINSKI)
ycipk-35hlto

Hejterem, który stanął przed sądem, okazał się Grzegorz B., profesor szanowanej bydgoskiej uczelni. Odpowiadał na zarzut dotyczący mowy nienawiści. W styczniu 2019 roku, przed pogrzebem zamordowanego Pawła Adamowicza komentował tekst dotyczący uroczystości pogrzebowych.

Mowa nienawiści podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

ycipk-35hlto

"Od dawna mówi się o dużym ryzyku zawalenia się bazyliki w Gdańsku. Zatem do dzieła" - napisał w komentarzu pod tekstem. Te słowa zostały potraktowane jako publiczne wezwanie do popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że wokół tragicznych wydarzeń w Gdańsku było wiele emocji. Uroczystość pogrzebowa odbywała się pod nadzorem służb antyterrorystycznych.

Publikowane w internecie komentarze profesora Grzegorza B. namierzyli specjaliści z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Hejter został zatrzymany. Chociaż wyraził ubolewanie za ich treść komentarza, doszło do przedstawienia aktu oskarżenia i skazania.

Według relacji "Gazety Wyborczej" prokuratorzy, którzy postawili Grzegorza B. przed sądem wyszli z sali rozpraw nieusatysfakcjonowani. - Wyrok jest zbyt łagodny, wniesiemy apelację - zapowiedział Piotr Dunal, zastępca szefa prokuratury Bydgoszcz-Północ.

ycipk-35hlto

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-35hlto

ycipk-35hlto
ycipk-35hlto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów