Trwa ładowanie...

Bydgoszcz. Jezioro Jezuickie. Mężczyzna utonął podczas pływania na materacu

W niedzielę na Jeziorze Jezuickim w podbydgoskich Pieckach doszło do dramatycznej sytuacji. Mężczyzna pływając na materacu wpadł do wody i utonął.

Share
Jezioro Jezuickie. Mężczyzna spadł z materaca i utonął. (fot. ilustracyjne)
Jezioro Jezuickie. Mężczyzna spadł z materaca i utonął. (fot. ilustracyjne) Źródło: pixabay.com
d3xd2h3

Bydgoszcz. Dramat na Jeziorze Jezuickim

Jezioro Jezuickie to popularne miejsce wypoczynku wśród bydgoszczan. Położony pod Bydgoszczą akwen w niedzielę był oblegany przez plażowiczów. Niestety, doszło do dramatycznej sytuacji. Mężczyzna pływając na materacu wpadł do wody. Jak informuje portal bydgoszcz.naszemiasto.pl, na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej.

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, po pewnym czasie partnerka mężczyzny straciła go z oczu. Wtedy wezwano pomoc. Na wodzie zlokalizowano materac. Poszukiwania zaginionego mężczyzny rozpoczął nurek. Jego ciało odnalazł w okolicach unoszącego się materaca.

d3xd2h3

Bydgoszcz. Policja bada przyczynę utonięcia

- Mężczyzna prawdopodobnie pływając na materacu zasnął i zsunął się do wody - przekazano portalowi bydgoszcz.naszemiasto.pl w stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Po długiej reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Policja bada przyczynę utonięcia.

Policja, straż pożarna i ratownicy ostrzegają przed kąpielami w niestrzeżonych akwenach. Codziennie w Polsce zdarzają się przypadki utonięć. Najczęstszymi przyczynami jest brawura, alkohol i przeszacowanie swoich umiejętności. Utonięcia to jedne z najczęstszych przyczyn śmierci wśród turystów wypoczywających nad morzem czy nad jeziorami.

Tylko 16 sierpnia w Polsce utonęło 9 osób. Łącznie w tym roku życie w wodzie straciło 216 osób. W 2019 roku na terenie Polski odnotowano 471 wypadków tonięcia. W wyniku tych wypadków utonęło 456 osób, w tym 49 kobiet.

"PiS zlekceważył rocznicę". Paweł Kowal: mówili o łuku, muzeum czy wielkiej wystawie

d3xd2h3

Podziel się opinią

Share
d3xd2h3
d3xd2h3
Więcej tematów