Trwa ładowanie...
d2ycy9u

Bydgoszcz. Jest wyrok ws. śmierci studentów podczas otrzęsin

Kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywny orzekł sąd dla trojga oskarżonych w procesie ws. tragedii podczas otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. W 2015 r. zginęło tam troje studentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oskarżeni ws. otrzęsin podczas procesu na sali Sądu Okręgowego w Bydgoszczy
Oskarżeni ws. otrzęsin podczas procesu na sali Sądu Okręgowego w Bydgoszczy (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2ycy9u

Sąd Okręgowym w Bydgoszczy skazał byłego rektora uczelni, prof. Antoniego B. na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata - podaje pomorska.pl. Ewa Ż., była przewodnicząca uczelnianej rady samorządu studenckiego usłyszała wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a Andrzej Z., szef ochrony 8 miesięcy więzienia - również w zawieszeniu na dwa lata.

Każdy ze skazanych musi zapłacić także grzywny oraz po 20 tys. bliskim studentów, którzy zginęli na skutek wybuchu paniki podczas imprezy sprzed ponad czterech lat.

Sąd uznał, że Ewa Ż. prowadziła imprezę masową bez zezwolenia i umożliwiła sprzedaż alkoholu bez pozwolenia, a Andrzej Z. nienależycie rozmieszczał podległych pracowników w poszczególnych miejscach i nie zapewnił im środków łączności - wyjaśnia Polskie Radio PiK. Były rektor uznany został natomiast winnym niedopełnienie obowiązków.

d2ycy9u

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Sąd podczas procesu nie dopatrzył się winy u czwartego oskarżonego w tej sprawie. Janusz P., były prorektor ds. studenckich został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

d2ycy9u

Przypomnijmy: tragedia wydarzyła się w nocy z 14-15 października 2015 roku. W łączniku między dwoma budynkami UTP ranne zostały dwie studentki w wieku 24 i 20 lat oraz 19-letni student. Zmarli w wyniku obrażeń w szpitalu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ycy9u

Podziel się opinią

Share

d2ycy9u

d2ycy9u
Więcej tematów