Trwa ładowanie...
dvewhhx

Bydgoszcz dołoży do in vitro dla bezpłodnych par

W środowy poranek Radni powiatu bydgoskiego przyjęli projekt ustawy o finansowaniu z budżetu miasta prowadzenia badań metodą in vitro. Mieszkańcy będą mogli liczyć na jednorazowe wsparcie tego sposobu leczenia niepłodności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bydgoszcz dofinansuje metodę zapłodnienia in vitro.
Bydgoszcz dofinansuje metodę zapłodnienia in vitro. (iStock.com)
dvewhhx

Bydgoszcz – radni debatowali i przegłosowali

Bydgoszcz to jedna z wielu aren starć między samorządowcami z ugrupowań PO-SLD i PiS. Wszyscy spodziewali się, że nadzwyczajna rada zwołana przez centrolewicową koalicję przyniesie wiele emocji. Jednak radni nie toczyli między sobą zażartych walk. Debata potrwała kilkadziesiąt minut, po czym w wyniku głosowania przyjęto uchwałę dotyczącą „Programu Polityki Zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2019-2022”. Za przyjęciem było 17 rodnych, z kolei sprzeciw wyraziło 13.

Bydgoszcz – oburzeni radni z PiS

dvewhhx

Radni PiS uznali, że zwołanie rady w trybie nadzwyczajnym i pośpiech podczas głosowania spowodowane były obawą dotychczasowej ekipy rządzącej, przed utraceniem większości w radzie powiatu w nowej kadencji. Takie zarzuty odpiera koalicja PO-SLD, która twierdzi, że tryb nadzwyczajny był konsekwencją pozytywnego zaopiniowania ustawy przez Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz długim okresem wyczekiwania na nowe regulacje przez mieszkańców Bydgoszczy.

Bydgoszcz – sposób dofinansowywania in vitro

W latach 2019-2022 bezpłodne pary, które chcą skorzystać z zapłodnienia in vitro będą mogły ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł na zapłodnienie pozaustorjowe, a także jednorazowe wsparcie finansowe wynoszące 2 tys. zł, które można przeznaczyć na adopcję jajeczka. Na trwający 4 lata program miasto chce przeznaczyć 2 mln zł (po 500 tys. zł na każdy rok). Uchwała obejmuje również wydanie 25 tys. zł na akcję reklamową programu, z którego rocznie może skorzystać około 100 par.

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów