Trwa ładowanie...
06-11-2014 13:04

Burza wokół słów Grzegorza Schetyny o Ukrainie

Politycy oczekują, że szef polskiego MSZ wytłumaczy się ze swoich słów o Ukrainie. Wczoraj w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Grzegorz Schetyna porównał ten kraj do polskiej kolonii, mówiąc, że "rozmawiać bez Polski o Ukrainie, to tak jak w sprawach Libii, Tunezji, Maroka rozmawiać bez Włoch, Francji i Hiszpanii".

Burza wokół słów Grzegorza Schetyny o UkrainieŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d4clcm3
d4clcm3

Poseł PiS Krzysztof Szczerski uważa, że przed szefem polskiego MSZ jeszcze wiele lekcji dyplomacji. - Wypowiedź pokazuje dobitnie, że Grzegorz Schetyna musi jeszcze dużo się nauczyć, żeby być odpowiedzialnym politykiem i polskim dyplomatą - mówi Szczerski. Jednocześnie dodaje, że Ukraińcy utracili zaufanie do polskiej siły i do polskiej roli w regionie.

Lider SLD Leszek Miller uważa, że Schetyna powinien wyjaśnić dlaczego wypowiedział się w taki sposób. - Członkowie rządu Ewy Kopacz bardzo często muszą stosować procedurę: co autor miał na myśli - ocenia Miller. Jego zdaniem, szef MSZ dzisiaj będzie miał okazję odnieść się do tego, co myśli o Ukrainie.

Poseł Robert Tyszkiewicz z PO broni ministra. Podkreśla, że Polska poważnie traktuje swojego sąsiada. - To jest absurdalny zarzut, wspieramy naszych sąsiadów poprzez współpracę, a nie poprzez narzucanie jakiejkolwiek wizji polityki, tak było jest i będzie - wyjaśnia Tyszkiewicz.

Schetyna przedstawia w sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-2015.

d4clcm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4clcm3
Więcej tematów