Trwa ładowanie...

Burza po zdjęciach w brazylijskim Vogue'u. Tak magazyn promuje paraolimpiadę

• Brazylijski Vogue opublikował kontrowersyjne zdjęcia promujące paraolimpiadę
• Do zdjęć pozują pełnosprawni aktorzy, których za pomocą Photoshopa zmieniono w niepełnosprawnych
• Magazyn znalazł się w ogniu krytyki

Share
Burza po zdjęciach w brazylijskim Vogue'u. Tak magazyn promuje paraolimpiadęŹródło: https://www.instagram.com/p/BJfPT7jBleR/?taken-by=voguebrasil
d4gmfso

Zdjęcia opublikowane przez brazylijski magazyn mody wywołały ogromną burzę. Pełnosprawni aktorzy Cleo Pires i Paulo Vilhena, którzy znajdują się na zdjęciu mają przypominać dwoje paraolimpijczyków - Bruna Alexandre and Renato Leite. Bruna nie ma ręki, a Renato ma protezę nogi.

Magazyn opublikował zdjęcie na swoim profilu na Instagramie z podpisem: wszyscy jesteśmy Paraolimpijczykami. Został za to srogo skrytykowany. Internauci uważają, że to absurdalny i oburzający pomysł.

d4gmfso

Magazyn twierdzi, że jest to kampania na rzecz promowania Paraolimpijczyków. Vogue szanuje opinie czytelników, którzy nie zgadzają się z formatem kampanii, ale w ten sposób angażujemy się w promowanie Paraolimpiady. Będziemy kontynuować wsparcie na rzecz inicjatyw promujących Paraolimpiadę, które mogą przyczynić się do wzrostu liczby jej uczestników - oświadcza.

Samym zaangażowanym - aktorom i paraolimpijczykom całe zamieszanie zdaje się nie przeszkadzać. Wprost przeciwnie, na ich profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające całą czwórkę bez ingerencji Photoshopa.

d4gmfso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gmfso
d4gmfso
Więcej tematów