Trwa ładowanie...

Burza po zdjęciach w brazylijskim Vogue'u. Tak magazyn promuje paraolimpiadę

• Brazylijski Vogue opublikował kontrowersyjne zdjęcia promujące paraolimpiadę
• Do zdjęć pozują pełnosprawni aktorzy, których za pomocą Photoshopa zmieniono w niepełnosprawnych
• Magazyn znalazł się w ogniu krytyki

Share
Burza po zdjęciach w brazylijskim Vogue'u. Tak magazyn promuje paraolimpiadę
Źródło: https://www.instagram.com/p/BJfPT7jBleR/?taken-by=voguebrasil
d3zas01

Zdjęcia opublikowane przez brazylijski magazyn mody wywołały ogromną burzę. Pełnosprawni aktorzy Cleo Pires i Paulo Vilhena, którzy znajdują się na zdjęciu mają przypominać dwoje paraolimpijczyków - Bruna Alexandre and Renato Leite. Bruna nie ma ręki, a Renato ma protezę nogi.

Magazyn opublikował zdjęcie na swoim profilu na Instagramie z podpisem: wszyscy jesteśmy Paraolimpijczykami. Został za to srogo skrytykowany. Internauci uważają, że to absurdalny i oburzający pomysł.

Magazyn twierdzi, że jest to kampania na rzecz promowania Paraolimpijczyków. Vogue szanuje opinie czytelników, którzy nie zgadzają się z formatem kampanii, ale w ten sposób angażujemy się w promowanie Paraolimpiady. Będziemy kontynuować wsparcie na rzecz inicjatyw promujących Paraolimpiadę, które mogą przyczynić się do wzrostu liczby jej uczestników - oświadcza.

d3zas01

Samym zaangażowanym - aktorom i paraolimpijczykom całe zamieszanie zdaje się nie przeszkadzać. Wprost przeciwnie, na ich profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające całą czwórkę bez ingerencji Photoshopa.

d3zas01

Podziel się opinią

Share
d3zas01
d3zas01
Więcej tematów