Trwa ładowanie...

Burza po słowach Jerzego Fedorowicza. Piotr Gliński mówi o szantażu dziećmi

"Wobec słów senatora PO Jerzego Fedorowicza nie można pozostać obojętnym. Nie ma zgody na szantaż dziećmi" - uważa Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. To jego odpowiedź na słowa Jerzego Fedorowicza z PO o politykach opozycji, którzy zdecydowaliby się przejść na stronę PiS.

Burza po słowach Jerzego Fedorowicza. Piotr Gliński mówi o szantażu dziećmiŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d40uvxa
d40uvxa

Jerzy Fedorowicz w mocnych słowach odniósł się do tego, że PiS próbuje przeciągnąć na swoją stronę polityków opozycji, by uzyskać większość w Senacie. - Człowiek, który w tym momencie, w którym taka ważna rzecz się stała w polskiej polityce nagle zmieni front i odejdzie od ludzi, którzy na niego głosowali, będzie obłożony anatemą do trzech pokoleń, to jest pewne. Jeżeli ktoś ma odwagę taką, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo. Ja takiego człowieka wśród ludzi wybranych przeciwko dzisiejszej władzy nie znam - powiedział senator PO.

Do słów Jerzego Fedorowicza odniósł się Piotr Gliński. "Wobec słów senatora Fedorowicza nie można pozostać obojętnym. Nie ma zgody na szantaż dziećmi. Nigdy w Polsce nie wygracie nienawiścią" - napisał wicepremier.

Słowa Fedorowicza krytykował też wicerzecznik PiS. - Mam nadzieję, że pan senator się tylko zagalopował, bo wypowiedzi, w których używa się sformułowań, że ktoś miałby obawiać się o życie nie tylko swoje, ale też swoich dzieci i wnuków są bardzo niepokojące i budzą bardzo złe skojarzenia. Myślę, że są niedopuszczalne w dyskursie politycznym i w przestrzeni publicznej - stwierdził.

d40uvxa

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

d40uvxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40uvxa
Więcej tematów