Trwa ładowanie...
d13jwmf

Bunt w ośrodku dla trudnej młodzieży w Szklarskiej Porębie. Z okien poleciały butelki i meble

Awantura w ośrodku wychowawczo-resocjalizacyjnym dla trudnej młodzieży w Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie). Pod adresem wychowawcy padły wyzwiska, a z okien poleciały butelki oraz meble.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bunt w ośrodku dla trudnej młodzieży w Szklarskiej Porębie. Z okien poleciały butelki i meble
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d13jwmf

Do zdarzenia w ośrodku wychowawczo-resocjalizacyjnym doszło w późnych godzinach wieczornych. Między wychowawcą a 16-letnim wychowankiem doszło do kłótni o telefon, którego nastolatek po skończonej rozmowie nie chciał oddać opiekunowi.

– 16-latek wyzywał wychowawcę i groził mu. Po chwili dołączyli do niego trzej inni wychowankowie – jeszcze jeden 16-latek i dwóch 17-latków – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Starsi wychowankowie ośrodka zaczęli wyrzucać z okien różne przedmioty, m.in. jedzenie, butelki oraz meble. – Półka wyrzucona z okna przez jednego z nastolatków trafiła w szybę radiowozu – dodaje podinsp. Bagrowska.

d13jwmf

Funkcjonariusze zatrzymali łącznie czterech nastolatków – dwóch 16- i dwóch 17-latków, którzy brali udział w awanturze.

- Jednemu z 17-latków postawiono już zarzut znieważenia wychowawcy, a także uszkodzenia mienia. Będzie on przed sądem odpowiadał tak, jak osoba dorosła. Drugi ze starszych wychowanków będzie odpowiadał przed sądem w charakterze świadka – mówi Bagrowska.

Dzisiaj zarzuty postawione mają być dwóm 16-latkom. Jeden z nich może usłyszeć zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

d13jwmf

Podziel się opinią

Share
d13jwmf
d13jwmf
Więcej tematów