Trwa ładowanie...
d3rxms4

Bunt w ośrodku dla imigrantów w Hiszpanii

Kilkudziesięciu cudzoziemców umieszczonych w ośrodku dla imigrantów w Walencji na południowym wschodzie Hiszpanii próbowało zbiec w nocy z niedzieli na poniedziałek i zaatakowało straże. Ucieczkę udaremniono; pięciu policjantów odniosło niewielkie obrażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bunt w ośrodku dla imigrantów w Hiszpanii
(Wikipedia, Fot: Popicinio)
d3rxms4

Chodzi o ośrodek, gdzie cudzoziemcy o nieuregulowanym statusie są przetrzymywania aż do czasu decyzji o ich ewentualnym wydaleniu albo przyznaniu azylu. W poniedziałek rano było już tam spokojnie, sytuacja wróciła do normy.

Według rzecznika policji w niedzielę około dwudziestu mężczyzn zaatakowało strażników, wyrwało im klucze i dostało się na dach, skąd rzucali w strażników kamieniami. Pozostali w środku niszczyli wyposażenie oraz podłożyli ogień pod materace. Straż pożarną, która przyjechała na miejsce, również obrzucili kamieniami.

Sytuację rozwiązały po północy specjalne oddziały policji, które po strażackiej drabinie weszły na dach i obezwładniły mężczyzn.

Żaden z rannych policjantów nie wymagał hospitalizacji.

Organizacja pozarządowa CIEs NO twierdzi, że w ośrodku jest ok. 150 miejsc; władze podają, że zajętych jest tam nieco ponad 40 proc. miejsc. W czerwcu CIEs NO krytykowało złe warunki życia w tym ośrodku.

d3rxms4

Podziel się opinią

Share
d3rxms4
d3rxms4
Więcej tematów