Trwa ładowanie...
d4dyz3a

Bułgaria: Wieczorek odwołuje się od decyzji o ekstradycji

Jerzy Wieczorek ps. "Żaba", uważany za członka gangu pruszkowskiego, a także za jednego z najgroźniejszych przestepców, odwołał się w piątek od podjętej przez sąd w Sofii decyzji o ekstradycji do Polski. Odwołał się też od decyzji o zastosowaniu wobec niego aresztu.

Share
d4dyz3a

Obie skargi będą rozpatrzone na jednym posiedzeniu, które prawdopodobnie odbędzie się 21 maja. Sąd ma 10 dni na ustalenie daty i rozpatrzenie sprawy apelacyjnej.

Na razie Wieczorek znajduje się w centralnym więzieniu w Sofii. W minionym tygodniu sąd miejski postanowił, że aresztowany 9 marca w Sofii Wieczorek powinien być poddany ekstradycji do Polski, a do tego czasu ma pozostać w areszcie.

"Żaba" jest podejrzewany m.in. o pranie pieniędzy i handel narkotykami, a także oskarżony o udział w przygotowaniach do tzw. napadu stulecia, dokonanego przez gang Rympałka. Z konwoju wiozącego wypłaty dla jednego z warszawskich Zakładów Opieki Zdrowotnej bandyci skradli w 1997 r. 1,2 mln. zł. Wieczorek był w związku z tą sprawą aresztowany. Przed procesem zwolniono go, ponieważ przedstawił zaświadczenie o poważnej chorobie.(mk)

d4dyz3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyz3a
d4dyz3a
Więcej tematów