Trwa ładowanie...
d2myjl8

Bułgaria: stare samochody na emeryturę lub złom

Władze Sofii - stolicy Bułgarii - zapowiedziały akcję usuwania starych samochodów. "Automobilowi dziadkowie" są jednym z najpoważniejszych problemów tej bałkańskiej stolicy.

Share
d2myjl8

Szacuje się, że samochodowych gruchotów jest w Sofii około 40 tysięcy. Rozsypujące się moskwicze, łady i zaporożce od lat blokują wąskie uliczki centrum praktycznie czyniąc niemożliwym znalezienie tam miejsca do parkowania.

Władze miejskie postanowiły temu zaradzić zarządzając specjalną akcję. Najpierw specjalne ekipy będą umieszczać na samochodowych wrakach specjalne naklejki uprzedzające ich posiadaczy, że mają 2 tygodnie na zabranie auta. Jeżeli nie da to rezultatu, to wraki będą zabierane na płatny parking strzeżony, gdzie przez kolejne 2 tygodnie będą czekać na decyzję właściciela i jeżeli ten się nie zgłosi, to pójdą na złom. W przypadku, gdy posiadacz auta się pojawi, zapłaci dosyć sporą kwotę za parking i wywiezienie pojazdu.

Zapowiadana akcja to kolejne podejście władz bułgarskiej stolicy do tego problemu. Poprzednie próby nie dały żadnych rezultatów. Tymczasem w ciągu ostatnich 3 lat liczba wraków samochodowych na sofijskich ulicach wzrosła ponad dwukrotnie. (ajg)

d2myjl8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2myjl8
d2myjl8
Więcej tematów