Trwa ładowanie...
d1tcg9h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Brytyjczyk aresztowany za cyberwłamanie do Pentagonu

W Wielkiej Brytanii zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o przynależność do grupy, która w zeszłym roku dokonała ataku hakerskiego, zyskując dostęp do danych Pentagonu - poinformowała brytyjska Państwowa Agencja do Spraw Przestępczości (NCA).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pentagon (AFP, Fot: Staff)
d1tcg9h

23-letni mężczyzna zatrzymany został w środę w Sutton Coldfield w środkowej Anglii.

Jest oskarżony o udział w cyberataku, w wyniku którego uzyskano dane kontaktowe - e-maile i telefony - pracowników Pentagonu, łącznie około 800 osób z całego świata.

NCA zapewniła, że nie wykradziono żadnych strategicznych danych, a te, które przechwycono nie pozwalają na zidentyfikowanie konkretnych osób. Nie stwarzają też zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA.

NCA poinformowała też, że zatrzymanie było już 56. dokonanym przez policję w Wielkiej Brytanii we współpracy z Państwową Jednostką ds. Cyberprzestępczości.

d1tcg9h

Podziel się opinią

Share

d1tcg9h

d1tcg9h
Więcej tematów