Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
meksyk
02-08-2016 (06:10)

Brutalne zabójstwo 10 osób w Meksyku. Policjant i mer podejrzani o współudział

• Policja aresztowała 5 osób podejrzanych o zabójstwo w stanie Michoacan
• Wśród zatrzymanych jest policjant i mer Juan Carlos Arreygue
• Częściowo spalone ciała 10 osób znaleziono w okolicy miasta Alvaro
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brutalne zabójstwo 10 osób w Meksyku. Policjant i mer podejrzani o współudział
(AFP, Fot: Pedro Pardo)
WP

Policja aresztowała pięć osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa dziesięciu osób w południowo-zachodnim Meksyku - podał prokuratur Jose Martin Godoy. Wśród zatrzymanych jest policjant i mer miasteczka Alvaro.

Wstępne ustalenia śledztwa wskazują, że policja zatrzymała grupę ludzi przebywających w sklepie w Alvaro w stanie Michoacan. Zostali oni zmuszeni do wejścia do czerwonego samochodu dostawczego i wywiezieni na polecenie mera Juana Carlosa Arreygue w nieznanym kierunku.

Następnego dnia znaleziono ich ciała, które wskazywały na próbę spalenia zwłok. Bilans ofiar wzrósł z dziewięciu do dziesięciu osób.

WP

Do zabójstwa siedmiu członków rodziny, w tym dwojga nieletnich, doszło także w owładniętym przemocą meksykańskim stanie Guerrero, który graniczy ze stanem Michoacan.

Do ataku doszło w gminie Tepecoacuilco de Trujano, nieopodal miasta Iguala, gdzie w 2014 roku członkowie przestępczego gangu Guerreros Unidos na miejscowym wysypisku śmieci zamordowali 43 studentów, a następnie spalili ich zwłoki.

Według danych statystycznych, na które powołuje się agencja Reutera, w 2015 roku w Meksyku doszło do 20 525 zabójstw.

Polub WP Wiadomości
WP
WP